W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Anioły Dostojewskiego

Spektakl: Anioły Dostojewskiego
Data rozpoczęcia 2018-04-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Spektakl

Spektakl w wykonaniu litewskiej artystki – Birutė Mar.

Anioły Dostojewskiego wg Fiodora Dostojewskiego 
Scenariusz, reżyseria, wykonanie: Birute Mar 

Birutė Mar jest aktorką Litewskiego Narodowego Teatru Dramatycznego. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmują monodramy, które przyniosły jej międzynarodowy rozgłos. Jest rekordzistką jeśli chodzi o ilość zagranicznych prezentacji i nagród. W monodramie „Anioły Dostojewskiego” wciela się w postaci z powieści Dostojewskiego, dzięki którym żyje prawda i mądrość, sumienie i swoboda wyboru, miłość i wiara. Przemówią do nas Nastieńka z „Białych Nocy”, książę Myszkin z „Idioty”, Gruszeńka z „Biesów” i Mały Chłopiec z „Chłopca u Chrystusa na choince”.

Bilety do nabycia w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin” lub w dniu spotkania na godzinę przed wydarzeniem. 
Rezerwacje biletów pod numerem: 81 466 59 14

Cykl „T1A” to teatralna scena jednej aktorki lub aktora i zetknięcie ze sztuką teatralną w postaci monodramu. W ramach cyklu prezentujemy spektakle opierające się na jednoosobowym akcie wykonawczym, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Celem jest stworzenie takiej bazy dla teatru monodramatycznego, który prezentowałby klasyczne spektakle, jak i te nowe. Prowadzenie takiej sceny wzbogaca ofertę kulturalną dla mieszkańców dzielnicy, jak również dla całego Lublina. Bazując na doświadczeniach, gwarantujemy wysoki poziom wykonawczy i interpretatorski naszych gości. Kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak .

Tytuły prezentowane do tej pory to: „Classicamente”, wyk. Agata Janczak, „Atlas dźwięków” oraz „ERFT”, wyk. Ludomir Franczak, „Hamlet”, wyk. Peter Cizmar i Andrzej Palko, „Homogemonia”, wyk. Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, „Ja, Maria”, wyk. Mirella Rogozy-Biel, „Kalina”, wyk. Jagoda Rall, „Księga Hioba”, wyk. Stanisława Celińska, „Moja muzyka to ja”, wyk. Ewa Konstancja Bułhak, „Nadludzka medycyna” wyk. Maja Komorowska, „Nie porzucaj nadzieje”, wyk. Stanisława Celińska, „Nigdy za mną nie płaczcie” wyk. Łarysa Kadyrowa, „November”, wyk. Justyna Jasłowska, „Od przodu i od tyłu”, wyk. Mateusz Nowak, „Odzyskane”, wyk. Ludomir Franczak, „Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce”, wyk. Jarosław Gajewski, „Osiecka po męsku”, wyk. Marcin Januszkiewicz, „Pięknie ładnie”, wyk. Katarzyna Adamczyk / Teatr Porywacze Ciał, „Porady dobrego Wojaka Szwejka”, wyk. Wojtek Kowalski, „Sonata księżycowa”, wyk. Irena Jun, „teatralność”, wyk. Mateusz Nowak, „Zapis automatyczny”, wyk. Maciej Adamczyk / Teatr Porywacze Ciał, „Żertwa”, wyk. Mateusz Nowak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej