W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Błazen Pana Boga
Data rozpoczęcia 2015-01-25
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

"Błazen Pana Boga" to zabawna i przewrotna opowieść w reżyserii Piotra Bikonta, z humorem i lekkością opowiadająca dzieje Świętego Franciszka w sposób obalający mity o powadze i niedostępności świętych. Dario Fo - włoski noblista i autor tekstu do sztuki, przedstawia Franciszka jako patrona aktorów i robotników, który za sprawą oryginalnych pomysłów na głoszenie Słowa Bożego zjednuje sobie sympatię innych. Za pomocą prostych lecz sugestywnych scenek dwoje aktorów - Joanna Fidler i Paweł Pabisiak prezentują wybrane epizody z życia świętego, wcielając się w szereg rozmaitych postaci. Stylistyka przedstawienia odwołuje się do tradycji średniowiecznego teatru ludowego. Spektakl przynosi mnóstwo wesołej zabawy, okraszonej salwami śmiechu i odrobiną wzruszeń. Jest także materiałem do refleksji nad skomplikowanym i często niezrozumiałym światem wartości.

Wstęp na spektakl stanowi cegiełka w cenie 30 zł. Rezerwacji miejsc dokonywać można telefonicznie pod nr telefonu 606 687 367.
Dochód posłuży do wydania pierwszej solowej płyty Aszota Martirosyana – Ormianina, pieśniarza "śpiewającego sercem", na co dzień współpracującego z Męskim Zespołem Wokalnym KAIROS.

ASZOT MARTIROSYAN – pochodzący z Armenii, obecnie mieszkający w Polsce pieśniarz ludowy dysponujący niezwykłym głosem, określanym przez publiczność i media jako artysta „śpiewający sercem”. Karierę artystyczną rozpoczynał w zespołach wokalno-tanecznych w Erewaniu, wykonując tradycyjne ludowe i obrzędowe pieśni ormiańskie. Przez ponad 15 lat był śpiewakiem znanego w Armenii zespołu „Zartong” (pol. nazwa: „Przebudzenie”) występując przed szeroką publicznością w kraju i zagranicą. W latach 80-tych pracował w Republikańskim Centrum Wychowania Estetycznego w Erewaniu, zajmując się edukacją muzyczną dzieci i młodzieży (śpiew, taniec, gra na tradycyjnych instrumentach muzycznych). Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzyki ludowej, w tym m.in. II miejsca w ogólnokrajowym prestiżowym Festiwalu Etnograficznych Pieśni i Tańców Armenii. Od kilku lat związany z Męskim Zespołem Wokalnym KAIROS. Specjalizuje się w wykonywaniu repertuaru tradycyjnych ludowych i obrzędowych pieśni ormiańskich – szarakanów, gusanów i horoweli. W 2014 roku przygotował nowy autorski program opowiadający o miłości, codziennym życiu i radościach mieszkańców "kraju kamieni". Obecnie trwają poszukiwania środków na rejestrację programu na płycie CD.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej