W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl: Bogowie Wojny

Data rozpoczęcia 2019-09-20
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Arena Lublin
Udział Płatny
Kategoria Pokaz

Już 20 września o godzinie 20:00 na stadionie Arena Lublin odbędzie się jeden z największych spektakli rekonstrukcji historycznych w Polsce – Bogowie Wojny. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Historii bez Liku

Bogowie Wojny to opowieść o korzeniach współczesnej Europy. Widzowie na własne oczy zobaczą, jak wykuwała się historia naszego świata. W widowisku weźmie udział ponad 200 aktorów –najlepszych rekonstruktorów z całej Europy.

Spektakl dostarczy spektakularnych walk rodem z antyku i średniowiecza. Program wydarzenia zakłada:
1. Zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie prawdziwe oblężenie przez Rzymian germańskiej osady.
2. Pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk.
3. XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów.

Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo. Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł. Na Błoniach tuż obok stadionu znajdzie się wioska historyczna, gdzie będzie można spróbować antycznych przysmaków czy zobaczyć jak powstawały perfumy w epoce Antyku.

Bilety na spektakl Bogowie Wojny >>>

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne