W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Bracia Grimm dla dorosłych

Spektakl: Bracia Grimm dla dorosłych
Data rozpoczęcia 2019-05-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Narutowicza 17, Lublin
Organizator Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Spektakl inspirowany niezwykłym zbiorem baśni spisanych przez niemieckich pisarzy, braci Wilhelma i Jacoba Grimmów.  Zbiór pierwszy raz opublikowany został ponad dwieście lat temu, od tamtej pory najbardziej znane opowieści stały się światowym kanonem literatury dla dzieci. Autorzy spektaklu sięgają po dwie genialne baśnie Grimmów – Dzieciątko Matki Boskiej i Wierny Jan. W obu pojawia się motyw jedenastu pokoi skrywających najrozmaitsze wspaniałości, które można do woli podziwiać. Tylko ostatnie, dwunaste ostatnie drzwi objęte są zakazem. Kto je odmyka, uchyla, zagląda i wchodzi  czyni to na własną odpowiedzialność. Reżyseria Remigiusz Brzyk, tekst Tomasz Śpiewak, scenografia i kostiumy Anna Met.

tekst i dramaturgia: Tomasz Śpiewak
reżyseria: Remigiusz Brzyk
scenografia i kostiumy: Anna Met
muzyka: Szymon Szewczyk
reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Obsada: Justyna Janowska, Halszka Lehman, Edyta Ostojak, Jolanta Rychłowska, Tomasz Bielawiec, Daniel Dobosz, Przemysław Gąsiorowicz, Maciej Grubich, Paweł Kos, Wojciech Rusin
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej