W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Bucik Kopciuszka
Data rozpoczęcia 2019-11-14
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce Sala Andersena, Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

„Bucik Kopciuszka” to propozycja spektakl dedykowany najmłodszej publiczności, który ma za zadanie oswoić maluchy z przestrzenią teatru oraz ich rozwój sensoryczny poprzez aktywny udział w działaniach proponowanych na scenie przez aktorów. Nasz spektakl to wariacja na temat znanej wszystkim historii Kopciuszka. Zachowując linearność opowieści, twórcy spektaklu skupili się na jednym z symboli tej baśni, pantofelku, budując wokół niego całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć ukochaną. Drugą inspiracją do powstania scenariusza jest książką pt. „Noga w nogę” Viliama Klimacka z ilustracjami Desidera Totha. Nasze przedstawienie to zbiór obrazów i sytuacji opisujących tropienie przeróżnych śladów butów, opon, kocich łap, zostawianie ich i rysowanie tam, gdzie spotkało nas coś dobrego i interesującego. Historia prowadzona przez dwójkę aktorów zachęca do zabawy w detektywa, w tropienie i obserwowanie śladów zostawianych wszędzie, do patrzenia na otaczający świat tak, aby stworzyć opowieść na podstawie tropu, na który się natkniemy. Filarem przedstawienia będzie zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji (but może być tatą, sukienką, karetą, koniem; pudełko – pojazdem, pałacem, tronem).

wiek: 0-5 / czas: 60 min.
Przed wejściem na spektakl widzowie zdejmują buty i siadają na podłodze razem z aktorami.

TWÓRCY:

  • Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
  • Scenografia i kostiumy: Areta Puchalska
  • Muzyka: Radosław Bolewski

OBSADA:

  • Bartosz Siwek
  • Ilona Zgiet

Możliwość zagrania spektaklu w szkole, przedszkolu, domu kultury lub innym wybranym miejscu poza siedzibą Teatru. Prosimy o kontakt z Działem Organizacji Widowni