W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: "Chodź na słówko"

Spektakl: "Chodź na słówko"
Data rozpoczęcia 2015-02-07
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18

Spektakl dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Bilety:
I: 30 zł normalny/ 24 zł ulgowy
II: 20 zł normalny/ 16 zł ulgowy
III: 10 zł normalny/ 8 zł ulgowy

Malina Prześluga jest obok Marty Guśniowskiej absolutną gwiazdą teatru dla młodego widza. Niemal każda inscenizacja jej nowego dramatu staje się wydarzeniem artystycznym i lingwistycznym, bo poznańska autorka jak nikt potrafi bawić się słowem, wyciągać z języka polskiego najbardziej niesamowite i nieprzewidywalne konsekwencje.

Chodź na słówko to sztuka, w której Język Polski pojawia się na scenie we własnej osobie i narzeka na to, co wyprawiają z nimi inni, nie tylko dzieci, ale i dorośli. „Jestem chory chory! Kończę się! Ja to czuję, nikt mnie nie szanuje” – wykrzykuje z rozpaczą. Najbardziej Językowi szkodzi Brzydkie Słowo, a próbuje mu pomóc rzutki Logopeda jako ekspert i psychoterapeuta dla dwóch stworzeń, które powstały na skutek niewłaściwego wymówienia ich nazw przez dzieci. "Kulę" i "toperza" powołała do życia dwuletnia dziewczynka. Kula jest nieudaną, niepełną kurą a toperz prototypem nietoperza, który przecież, jak sądzi bohater, musiał powstać przez zaprzeczenie, dla kontrastu, z niezgody na jego, toperza, przymioty.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej