W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Cudowna Lampa Alladyna"

Spektakl "Cudowna Lampa Alladyna"
Data rozpoczęcia 2014-11-25
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

Scenariusz i reżyseria: Ilona Zgiet
Scenografia: Jerzy Rudzki
Muzyka: Mariusz Bogdanowicz
Teksty piosenek: Dariusz Czajkowski

Występują:
Aladyn- Konrad Biel; Matka Maruda - Mirella Rogoza- Biel; Księżniczka Jasmina- Gabriela Jaskuła; Sułtan - Daniel Arbaczewski; Czarnoksięznik Babadur - Bartosz Siwek;
Papuga - Maryla Wąsiel; Małpka Abu- Mateusz Kaliński; Ilona Zgiet (animacje);
Dżin - Michał Zgiet (gościnnie)

Najbliższa premiera Teatru Andersena to podróż w orientalne arabskie klimaty. Historia Aladyna to opowiedziana za pomocą planu lalkowego klasyczna wschodnia opowieść. Czarodziej Babadur nie ustający w zdobywaniu coraz większej władzy za pomocą niecnych sztuczek i czarnej magii, dowiaduje się, że jego potęga może być niczym nie ograniczona gdy stanie się posiadaczem cudownej lampy. Jednak wyrocznia głosi, że tylko wybrany może dotknąć lampy i wydobyć z ukrycia magiczny przedmiot, natomiast każdy inny, który skusi się na jej posiadanie może stracić życie. Wybrańcem okazuje się Aladyn, chłopak kochający życie i korzystający z niego jak tylko się da. To on uwalnia z lampy Dżina i staje się jego panem. Szereg sytuacji, które wynikają z tego powodu, prowadzi naszego bohatera aż na dwór sułtana. Jednak szczęście i bogactwo jednego dnia się pojawiają ale za moment znikają jak bańka mydlana. Niestety razem z ukochaną. Tym razem nawet magia może okazać się mało pomocna, a jedyne co może odwrócić los, to, o dziwo, własny spryt i zdrowy rozsądek.

(na podstawie Klechd Sezamowych Bolesława Leśmiana)
/dla widzów od lat 5

Premiera: 31 maja 2014 (sobota) godz. 17.00

Bilety:
grupowy: 15 zł, indywidualne oraz niedziela: 20 zł
spektakl niedzielny + spotkanie z głównym bohaterem: 25 zł,

Dział organizacji widowni: tel.  (81) 532 32 25, +48 502 510 837, e-mail: info@teatrandersena.pl
Kasa biletowa: czynna od poniedziałku do czwartku: 8:00- 15:30, w piątek 8:00-17:30
oraz 2 godz. przed wydarzeniem

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej