W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: "Dzieci z Bullerbyn" Teatr Polski we Wrocławiu

Spektakl: "Dzieci z Bullerbyn" Teatr Polski we Wrocławiu
Data rozpoczęcia 2014-06-29
Godzina rozpoczęcia 12:00
Kategoria Spektakl

Słynna powieść Astrid Lindgren wyreżyserowana przez ulubioną aktorkę Jana Klaty i jedną z liderek wrocławskiej grupy Ad Spectatores Annę Ilczuk. Sześcioro dzieci z małej osady, zagubionej pośród szwedzkich lasów opowiada o swoich beztroskich latach, pokazuje jak jeszcze niedawno mógł spełniać się mit dziecięcej Arkadii. W Bullerbyn czas wydaje się nie płynąć wcale, pory roku zmieniają się niepostrzeżenie, każda zabawa jest odkryciem jakiejś niepozornej wartości, która potem okaże się tą fundamantalną. Do budowy scenicznego Bullerbyn zaproszone zostają dzieci: muszą przed spektaklem wymalować je na białym prześcieradle, które posłuży za jedyną dekorację. A aktorzy przedstawiają historie Lisy, Britty, Anny, Lassego, Bossego i Óllego jak wspomnienia z własnego dzieciństwa, po prostu wchodząc na chwilę w skórę samych siebie sprzed lat. Łukasz Drewniak, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Bilety:
I miejsca: 40 zł – normalne, 30 zł – ulgowe
II miejsca 30 zł - normalne, 20 zł – ulgowe
III miejsca: 20 zł - normalne, 10 zł - ulgowe

Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–12 lat.

UWAGA, ponieważ każdorazowo przed spektaklem dzieci współtworzą scenografię, chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt z kasą Teatru Starego i powinni przybyć 60 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Liczba miejsc w grupie scenograficznej jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej