W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Dzienniki"
Data rozpoczęcia 2012-12-14
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Jaka jest aktualna kondycja kultury polskiej? Czym kierujemy się, wynosząc na piedestał kolejne „autorytety”? Czy o istocie człowieczeństwa świadczą deklaracje polityczne i ideologiczne? Teatr IMKA przedstawia gombrowiczowską wizję polskości w wykonaniu Piotr Adamczyka, Magdaleny Cieleckiej, Iwony Bielskiej, Tomasza Karolaka i Mikołaja Grabowskiego. Spektakl okrzyknięto jedną z najważniejszych premier teatralnych 2011 r.

„Dzienniki” w sposób bystry i przewrotny nawiązują polemikę z tradycją kultury polskiej. Nie jest to jednak dialog z zamierzchłą przeszłością, a raczej próba odnalezienia źródeł stereotypów, które współcześnie wykrzywiają obraz rzeczywistości.

Artyści, wcielając się kolejno w postać Gombrowicza, powołują do życia istny kolaż osobowości. Z tej mieszanki wyłania się obraz człowieka uwikłanego w poszukiwanie własnej tożsamości i oryginalności. Spektakl sprawnie operuje kategoriami cynizmu, ironii i groteski, wymownie oddając niuanse gombrowiczowskiego świata.

Wybitna postać reżysera i znakomita gra aktorska nadają przedstawieniu najwyższej artystycznej rangi. Spektakl otrzymał trzy nominacje do nagrody Feliksy Warszawskie w kategoriach najlepsza reżyseria, najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca i najlepsza pierwszoplanowa rola męska.

Bilety: I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł