W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Dziewczynka z emocjami

Spektakl: Dziewczynka z emocjami
Data rozpoczęcia 2022-11-27
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Dziewczynka z emocjami to wydarzenie artystyczno–edukacyjne, gdzie sztuka teatru łączy się z pedagogiką, a spektakl staje się pretekstem do rozmowy o emocjach.
 

Główną bohaterką jest dziewczynka, która nudząc się w swoim pokoju, zaczyna bawić się i wyobrażać sobie różne światy. Inspiracja baśnią Dziewczynka z zapałkami Hansa Christiana Andersena. Spotyka więc m. in. złodzieja, policjanta, dziadka i babcię, a każde poznanie sprawia, że bohaterka doświadcza różnych emocji. I to one stają się centrum tej opowieści – to jak dziewczynka doświadcza emocji, jak je wyraża, komunikuje i wreszcie, jaki jest odbiór i reakcja dorosłych.
 

Przygody bohaterki można jednak modyfikować! Narratorka nie tylko pozwala, ale zachęca widzów do zmian sytuacji, wprowadzenia słów w usta bohaterów. Aktorzy na żywo będą improwizować sytuacje teatralne zaproponowane przez widzów i zapraszać wszystkich do próby odpowiedzi na pytania – czy dziecko ma prawo wyrażać swoje emocje, czy należy je tonować i wreszcie jak je przyjmować i reagować na nie.
 

TWÓRCY

  • Reżyseria, pomysł, realizacja: Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła, Kacper Kubiec, Adam Organista

OBSADA

  • Bogusław Byrski
  • Gabriela Jaskuła
  • Kacper Kubiec 
  • Adam Organista
  • Małgorzata Adamczyk 
  • Antonina Byrska

BILETY INDYWIDUALNE

Bilety indywidualne na spektakle weekendowe można zakupić w serwisie Bilety24 i w kasie teatru, natomiast na spektakle w dnia powszednie tylko w kasie teatru. Bilety specjalne można zakupić tylko w kasie teatru za okazaniem odpowiednich dokumentów. Teatr nie prowadzi rezerwacji telefonicznej ani mailowej biletów indywidualnych.

BILETY GRUPOWE

Bilety grupowe na warsztaty i spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej w Dziale Organizacji Widowni. Płatności za bilety grupowe można dokonać przed spektaklem w kasie teatru lub przelewem na podstawie wystawionej faktury. Prosimy zapoznać się z regulaminem rezerwacji grupowych, prosimy uprzedzić nas jeśli w grupie znajdują się osoby z niepełnosprawnościami oraz zapoznać się z deklaracją dostępności.

  • godziny otwarcia: pon. – pt. g. 8:00 – 16:00
  • telefony: +48 502 663 873 / +48 691 910 201
  • e-mail: 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej