W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: "Dziwna Para"
Data rozpoczęcia 2016-01-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Adria Art
Kontakt Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676
Organizator Impresariat | adria-art.pl
Udział Bezpłatny
Koszt udziału 55, 75, 95, 125 zł
Kategoria Spektakl

Neil Simon "Dziwna Para"
Tłumaczenie: Henryk Krzeczkowski, reż. Wojciech Adamczyk
Występują: Artur Barciś, Cezary Żak,Viola Arlak,Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki/Jerzy Gudejko, Agnieszka Michalska.
Scenografia: Wojciech Stefaniak

Legendarny hit Broadway'u autorstwa najczęściej wystawianego komediopisarza amerykańskiego na świecie. Neil Simon, jako jedyny żyjący pisarz, ma na Broadway'u teatr swego imienia. Niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran i również w kinie cieszą się ogromnym powodzeniem. W ekranizacji "Dziwnej pary" wystąpili Jack Lemmon i Walter Mathau.
Zobaczą Państwo naszych rodzimych, wspaniałych aktorów komediowych. Tytułowa dziwna para spotyka się na cotygodniowych partiach pokera: Oskar (Żak), dziennikarz sportowy, to świeżo rozwiedziony kochający uroki życia niepoprawny bałaganiarz. Feliks (Barciś/Braciak) jest pedantycznym domatorem, hipochondrykiem i histerykiem. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje, żeby się do niego wprowadził. Zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów jest zabawne, dowcipne i ciepłe. Zdaniem Edwarda Dudka Dziewońskiego, jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcy lekkiego repertuaru: "Neil Simon wie o komedii wszystko!"

Bilety w cenie: 55, 75, 95, 125 zł dostępne:
– Centrum Spotkania Kultur
– http://biletyna.pl
– http://kupbilecik.pl