W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl dźwiękowy: Atlas dźwięków / Studnia

Spektakl dźwiękowy: Atlas dźwięków / Studnia
Data rozpoczęcia 2021-08-08
Godzina rozpoczęcia 17:45
Miejsce Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 

Spektakl dźwiękowy Ludomira Franczaka "Atlas dźwięków / Studnia"

„Studnia” to słuchowisko powstałe na podstawie projektu „Oddychająca Góra”, realizowanego wspólnie z Magdaleną Franczak w przestrzeni miejskiej Lublina w ramach projektu Six Verbs Movement, który był częścią Konfrontacji. Słuchowisko skupia się na sferze audialnej miasta oraz na nieoczywistych fragmentach, które pozostały po społeczności żydowskiej licznie zamieszkującej Lublin przed II wojną światową. Działająca przy ul. Furmańskiej piekarnia Kuźmiuk, której jakość pieczywa dorównuje przedwojennej piekarni Mordko Bajtla, znajdującej się w tym samym miejscu; znak pierwszeństwa pozostały przy wjeździe do nieistniejącej ulicy Szerokiej; cienie w języku oraz nagrane w środku nocy głębokie westchnienie, dobiegające ze studni pozostałej po dawnych mieszkańcach – stają się osią narracji, jednocześnie pozwalając się skupić na dźwięku. W słuchowisku osobiste notatki przeplatają się z fragmentami reporterskimi, głosy aktorów, z głosami przechodniów i zaproszonych gości.

Scenariusz, reżyseria, działania performatywne – Ludomir Franczak
Muzyka, opracowanie dźwiękowe – Marcin Dymiter
Głosy: Irena Jun, Marcin Barski, Ludomir Franczak, ze specjalnym udziałem Louise Steinman
Współpraca – Magdalena Franczak
Produkcja – FestivALT

Ludomir Franczak – artysta wizualny, reżyser teatralny, kurator. Jego prace prezentowane są w galeriach, teatrach, przestrzeni publicznej i na wielu festiwalach w Polsce i na świecie. Współpracuje z muzykami (Marcin Dymiter, Robert Curgenven, Pogodno), artystami wizualnymi (Magdalena Franczak, Sebastian Buczek) i scenami teatralnymi (Kana – Szczecin, Strefa Ciszy – Poznań, Szwalnia – Łódź).

W swoich projektach zajmuje się problemem pamięci, tożsamości i aktywizmu. Za pomocą działań intermedialnych buduje złożone projekty wykorzystując zarówno sztuki wizualne, jak i historię czy literaturę.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej