W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl Grupy Tanecznej zMYsł: Desiderium

Spektakl Grupy Tanecznej zMYsł: Desiderium
Data rozpoczęcia 2022-06-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Nawet jeśli ludzki głód nie ma granic, wszystko inne w świecie jest skończone. Jaka jest różnica między potrzebą a pragnieniem? Kiedy to drugie przeradza się w niepohamowaną żądzę? Po co człowiek jest w stanie sięgnąć, by stymulować się dalej? 

 

Grupa Taneczna zMYsł już od lat zaskakuje nas nie tylko wysokim poziomem swoich spektakli, ale także niesamowitą wrażliwością, która wprost wypływa ze sceny. Każdy kolejny występ „zMYsłu” jest dla nas niespodzianką. Jednego jednak jestem pewna. W najbliższą sobotę dostaniemy spektakl na najwyższym poziomie. Do zobaczenia! – mówi Izabela Pastuszko, dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

 


„Desiderium” jest poszukiwaniem granic. Między potrzebą, pragnieniem a żądzą. Między kontrolą a byciem kontrolowanym. Studium ludzkiego głodu – tego zdrowego, motywującego do życia oraz tego odbierającego człowieczeństwo, sprowadzającego ludzką jednostkę do istoty wiecznie niezaspokojonej. Spektakl jest inspirowany powieścią Aldousa Huxley'a pt. ”Nowy wspaniały świat”.

DESIDERIUM to zupełnie nowe oblicze grupy zMYsł. Przy okazji tego spektaklu chcemy pokazać widzom, że taniec współczesny nie zawsze jest liryczny i wzruszający. Formą i tematyką łamiemy dużo schematów, będzie energetycznie, skrajnie i odważnie – zapewnia Adrianna Sawczak, choreografka i instruktorka Grupy Tanecznej zMYsł

UWAGA! Spektakl przeznaczony jest dla osób dorosłych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej