W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Historia naturalna, czyli o przedziwnych żyjątkach

Spektakl: Historia naturalna, czyli o przedziwnych żyjątkach
Data rozpoczęcia 2022-02-15
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Sala Andersena, Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Spektakl dla dzieci od 8 roku życia / Czas: 75 min.

TWÓRCY

  • Scenariusz i dramaturgia: Hubert Sulima
  • Reżyseria: Jędrzej Piaskowski
  • Scenografia i kostiumy: Hanka Podraza
  • Choreografia: Katarzyna Gorczyca
  • Multimedia: Marta Nawrot
  • Muzyka: Jan Tomza – Osiecki
  • Reżyseria świateł: Paulina Góral

OBSADA: Bożena Dragun, Kacper Kubiec, Łukasz Staniewski, Wioletta Tomica, Maria Wąsiel, Ilona Zgiet

REALIZATORZY: Asystent reżysera: Łukasz Staniewski / Inspicjent: Arkadiusz Sławek / Realizacja świateł: Daniel Lasecki / Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak / Realizacja wideo: Piotr Miłkowski / Zdjęcia: Maciek Rukasz / Grafika: Kamil R. Filipowski

Baśniowa wyprawa przyrodnicza pełna niezwykłych spotkań z niesamowitymi zwierzętami, owadami i roślinami. Zanurzymy się w sekretne życie łąk, lasów i mórz. Poznamy losy i przygody istot, które żyją obok nas, bardzo blisko, choć często ich nie zauważamy. Przyglądamy się kulturom zwierząt i roślin, żeby zastanowić się nad tym jak sami układamy nasze życie ze sobą, wśród przyjaciół, w rodzinie i szerzej w społeczeństwie. Bo czy na pewno jesteśmy we wszystkim najlepsi? I czy Ziemia to centrum wszechświata? Próbujemy zrozumieć jakiej lekcji mogą udzielić nam mniejsi (i więksi) współmieszkańcy naszej planety.

Przyglądanie się przyrodzie pozwala nam na nowo przemyśleć relacje między ludźmi. Szczególnie kieruje naszą uwagę w stronę tematów takich jak wspólnotowość, tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, czy problemy szeroko rozumianej dorosłości. Jest ważne, aby oswajać młodych widzów ze zjawiskami i wydarzeniami, które dotykają każdego z nas. Tworzymy przekrojowy obraz różnych grup społecznych, sposobów życia, pór roku i etapów życia. Obserwacja natury staje się furtką do głębszych rozważań na temat życia, otaczającej nas rzeczywistości i wpisanych w nie procesów.

Swobodne snucie się opowieści oddala spektakl od sztywnej, klasycznej formy baśni w stronę formy swobodnej, działającej na wszystkie zmysły fantazji, bogatszej w wątki i efektowne zwroty narracyjne, wyobraźniowe i wizualne. Interesująca jest też sama formuła teatru lalkowego i wpisana w jego centrum lalka - aktor materii nieożywionej.  Dzięki swojemu podobieństwu i odmienności względem człowieka staje się ona nośnikiem głębszych, ukrytych znaczeń.
 

BILETY INDYWIDUALNE
Bilety indywidualne na spektakle weekendowe można zakupić w serwisie Bilety24 i w kasie teatru, natomiast na spektakle w dnia powszednie tylko w kasie teatru. Bilety specjalne można zakupić tylko w kasie teatru za okazaniem odpowiednich dokumentów. Teatr nie prowadzi rezerwacji telefonicznej ani mailowej biletów indywidualnych.

BILETY GRUPOWE
Bilety grupowe na warsztaty i spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej w Dziale Organizacji Widowni. Płatności za bilety grupowe można dokonać przed spektaklem w kasie teatru lub przelewem na podstawie wystawionej faktury. Prosimy zapoznać się z regulaminem rezerwacji grupowych, prosimy uprzedzić nas jeśli w grupie znajdują się osoby z niepełnosprawnościami oraz zapoznać się z deklaracją dostępności.

  • godziny otwarcia: pon. – pt. g. 8:00 – 16:00
  • telefony: +48 502 663 873 / +48 691 910 201

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej