W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Horses in the Sky
Data rozpoczęcia 2017-04-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1, Sala Operowa
Udział Płatny
Koszt udziału 60 zł grupowe | 80 zł II strefa | 100 zł I strefa

Kategoria Spektakl

29 kwietnia, w dniu Międzynarodowego Dnia Tańca ze swym najnowszym repertuarem wystąpi światowej sławy teatr tańca – Kibbutz Contemporary Dance Company z Izraela.

Prezentacja spektaklu "Horses in the Sky" jest wspólnym przedsięwzięciem Lubelskiego Teatru Tańca i Centrum Spotkania Kultur zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie od 1982 roku. Zaproszenie jednego z najsłynniejszych teatrów tańca w roku jubileuszu 700-lecia naszego miasta jest znakomitą okazją do podkreślenia ogromnego znaczenia sztuki tańca dla Lublina i jego mieszkańców, a także potencjału organizacyjnego lubelskich koordynatorów wydarzenia. Ponadto kwietniowa wizyta Kibbutz CDC w Lublinie będzie pierwszą i jedyną prezentacją spektaklu "Horses in the sky" w Polsce.

Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) jest jedną z najbardziej uznanych kompanii tanecznych na świecie. Twórczość jej dyrektora artystycznego, Rami Be'era i jego wyjątkowy styl choreograficzny stały się znakiem rozpoznawczym grupy zarówno w Izraelu, jak i na całym świecie. Dzięki niezwykłym umiejętnościom technicznym eklektycznego składu tancerzy oraz ich wrażliwości, KCDC oddaje charakter izraelskiego tańca w jego najlepszym wydaniu,  występując regularnie na najbardziej uznanych scenach oraz festiwalach.

KCDC został założony w 1973 roku przez Yehudit Arnon, która położyła fundament pod International Dance Village, instytucji funkcjonującej do dziś jako ośrodek tańca pod wodzą Rami Be'era i zarządu KCDC. Położony jest on w pięknym i unikatowym miejscu, jakim jest Kibbutz Ga'aton w północnej części Izraela. Jest to serce i dom kompanii, w której skład wchodzi ponad 60 tancerzy o izraelskim i międzynarodowym pochodzeniu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej