W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl "Idź w noc, Margot"

Data rozpoczęcia 2010-09-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Teatr Centralny: Teatr Provisorium i Kompania Teatr
Adaptacja tekstu na podstawie powieści Michała Witkowskiego : Artur Pałyga
Reżyseria: Witold Mazurkiewicz

Pomysł scenograficzny: Witold Mazurkiewicz
Grafika: Mariusz Tarkawian
Kostiumy: El Bruzda
Muzyka: Mariusz Bogdanowicz
Obsada: Alina Czyżewska , Dominika Mrozowska, Przemysław Buksiński, Piotr Gajos, Jarosław Tomica, Michał Zgiet

Bilety w cenie: 10/20 zł do nabycia w kasie CK na ul. Narutowicza 32 i na godzinę przed spektaklem w ACK "Chatka Żaka".
godz. 19.00

bilety od dzisiaj w kasie Ck na Narutowicza
i na godzinę przed spektaklem w ACK

Adaptacja powieści Michała Witkowskiego będzie podjęciem kontrowersyjnego problemu tożsamości, w świecie, który tożsamość dawno stracił na rzecz pełnego błyskotek, medialnych bytów i plastikowego blichtru świetlanych karier jednodniowych bohaterów. Powieść Witkowskiego, niesłychanie plastyczna teatralnie, stanie się w spektaklu Mazurkiewicza punktem wyjścia do opowieści o ludziach uwięzionych w fikcyjnym świecie tabloidów, telewizyjnego show i estradowego kiczu.
W tym świecie rozgrywają się ludzkie historie, które są tragedią, komedią, kreacją i prowokacją i nigdy nie wiadomo czym naprawdę. Raz zgubiona tożsamość przybiera coraz to nowe kształty próbując naśladować, parodiować, zadziwiać i szokować podczas kiedy nie ma już nic, co byłoby punktem odniesienia i miarą. Błazenada i trywialność, wulgaryzm i kicz będą sposobem istnienia rzeczywistości tego kontrowersyjnego na pewno i mocnego w swym wyrazie spektaklu. Intrygującym pomysłem na zbudowanie scenicznego świata „Idź w noc, Margot” będzie rama średniowiecznego teatru z tego misteryjnością i mansjonowym myśleniu o przestrzeni, gdzie jednak diabeł i anioł znaczą to samo, a postaci wychodzą z groteskowo – komiksowego świata, przerysowane i tragiczne zarazem. Wielkim demiurgami stają się drug queens, a brutalizm i wulgarność łamane są poprzez taniość i kicz współczesności. Jednocześnie jednak będzie to lekka w formie parodia celebryckiej mody na zaistnienie.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne