W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl: Idź w noc, Margot

Data rozpoczęcia 2010-10-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Teatr Provisorium i Kompania „Teatr” z Lublina, Idź w noc, Margot

reżyseria, pomysł scenograficzny: Witold Mazurkiewicz
adaptacja tekstu: Artur Pałyga
muzyka: Mariusz Bogdanowicz
kostiumy: El Bruzda
opracowanie graficzne: Mariusz Tarkawian
obsada: Przemysław Buksiński, Alina Czyżewska, Piotr Gajos, Dominika Mrozowska, Jarosław Tomica, Michał Zgiet

czas trwania: 100 min

Adaptacja powieści "Margot" Michała Witkowskiego, nominowanej do Nagrody Nike 2009, w reżyserii Witolda Mazurkiewicza pokazuje fikcyjny świat tabloidów, telewizyjnego show i estradowego kiczu, pełnego błyskotek, medialnych bytów i plastikowego blichtru karier jednodniowych idoli.

W tym środowisku cywilizacyjnej złudy rozgrywają się ludzkie historie, w których tragedia przeplata się z komedią a prawda zderza się z kreacją i prowokacją. Bohaterami „Idź w noc, Margot” są ludzie żyjący pod nieustanną presją stwarzania siebie na nowo, zadziwiania i szokowania. Jednak raz zagubiona tożsamość, nie znajdując oparcia w wartościach, rozmywa się przybierając coraz to nowe, kontrowersyjne kształty. W ten sposób zwyczajni, przeciętni ludzie na potrzeby estradowego show odsłaniają ukryte głęboko w sobie potrzeby, fantazje i skłonności składając je w historie pełne tandety, kiczu, wyuzdania, prowokacji, brutalności i wulgarności. Odbiciem tego jest także sceniczny świat spektaklu - ubrany w ramy średniowiecznego teatru - z jego misteryjnością i mansjonowym myśleniem o przestrzeni, w której jednak anioł i diabeł są tym samym a postacie wychodzą z groteskowo-komiksowego świata, przerysowane i tragiczne zarazem.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne