W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl „Indukcje”

Data rozpoczęcia 2012-04-28
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Teatr Centralny i Teatr Maat Projekt prezentują spektakl "Indukcje".
reżyseria, choreografia, taniec: Tomasz Bazan z udziałem Jacka Poniedziałka
koncepcja przestrzeni: Tomasz Bazan, Martin Shwitsh
muzyka: Tomasz Krezymon
wideo: Patrycja Płanik
konsultacje choreograficzne: Tania Androwska, Honzu Takamoru, Martin Shwitsh
czas trwania: 50 min

Punktem wyjścia do najnowszej choreografii Tomasza Bazana było greckie pojęcie hezychia – odwołujące się do oczyszczenia, spokoju ducha, bezruchu, ciszy i w konsekwencji do niedostępności zmysłów dla świata zewnętrznego. Jej powstanie poprzedza spotkanie z Honzu Takamoru w Berlinie, gdzie artyści przez kilkanaście dni improwizowali na ulicach miasta tworząc zarys choreografii. Dzięki obserwacji tego, co się w nich rodziło pod wpływem zewnętrznych, miejskich bodźców jak i ich własnych odczuć, powstał zespół sekwencji ruchowych, zaadoptowanych później przez Bazana, poruszających zagadnienia pustki i poszukiwania tożsamości. Duży wpływ na powstanie spektaklu miała także postać Alvarez Ortegi, argentyńskiej tancerki, owładniętej obsesją ślepoty, która świadomie zrezygnowała z używania wzroku podczas występów na scenie oraz w życiu. Zginęła śmiercią tragiczną potrącona przez samochód. Nawiązując do jej postaci spektakl podejmuje także dyskurs z poczuciem osamotnienia, lęku przed ciemnością i samotnością.

Tomasz Bazan jest tancerzem, reżyserem i choreografem. Od roku 2004 prowadzi własny, niezależny Teatr Maat Projekt realizujący swój program treningu fizycznego i poszukiwań kulturowych (z siedzibą w Centrum Kultury w Lublinie). Jest także twórcą i dyrektorem artystycznym artystyczny Międzynarodowego Maat Festival. Szeroko pojmowanego tańca uczył się u wielu znakomitych tancerzy i mistrzów sztuk walki, min: Nam Bui Ngoc, Jurij Pstrowski, Witolda Jurewicza, Moniki Tachman, Shizamitu Tienn, Łukasza Maziarczyka, Gabriell Daris, Atsushi Takenouchi, Sylwii Hanff. Od lat zgłębia style wschodnich sztuk walki, specjalizuje się w stylu Lang oraz Vietnam Dao. Rezydent Art Stations Kulczyk Foundation (2008).

Bilety:
I miejsca: 30/40 zł
II miejsca: 20/30 zł
III miejsca: 15 zł
Bilety do kupienia w kasie Teatru Starego oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie
Rezerwacja biletów w Centrum Kultury w Lublinie: tel.: 081 53 603 21

Powiązane:

Teatr Stary

Najważniejsze wydarzenia cykliczne