W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Iwona, księżniczka Burgunda"

Spektakl "Iwona, księżniczka Burgunda"
Data rozpoczęcia 2013-01-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

 
 
 
Reżyseria: Bogdan Tosza
scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
Muzyka: Piotr Salaber
Choreografia: Zbigniew Szymczyk
Reżyseria światła: Bary

Oto dwór. Królują tu sztywne formy i konwenanse. Ich wyrafinowanie trąci mocno wynaturzeniem, skostnienie dławi wszystko, co nie jest, przeżartą występkiem, etykietą. W nudę i rutynę dworskiego ceremoniału wpada obce ciało. Nieskrępowane gorsetem manier, poddane jedynie bezwstydnej fizjologii, „nieforemne” i brzydkie – jak orzeka arystokratyczna klika.

To Iwona. Drażni, zaciekawia, fascynuje. Prowokuje, samym istnieniem, krańcowe reakcje i decyzje. Czy da się „ucywilizować”? Czy można omotać ją mackami dworu, odrzeć z jej autentyczności, wtłoczyć w ramę książęcego mariażu i tytułu? A jeżeli nie, jak się jej pozbyć?

Dlaczego „nagość”, autentyczność, spontaniczność wciąż nie mają racji bytu w opanowanym przez kolejną mutację „formy” świecie? Pytania, jakie obsesyjnie stawia w swej twórczości Witold Gombrowicz, pojawiają się w jego pierwszym dramacie - „Iwonie, księżniczce Burgunda” – sztuce, którą w reżyserii Bogdana Toszy zobaczymy jako pierwszą premierę sezonu na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy.

Bilety:
miejsca I II III
normalne 35 zł 30 zł 25 zł
ulgowe 28 zł 25 zł 20 zł
edukacyjne 20 zł 18 zł 15 zł
Dla osób od 60 roku życia bilety w cenie 15 zł
Rezerwacja biletów: tel. 81 532 44 36, fax 81 463 86 50; email: biuro@teatrosterwy.pl
Kasa biletowa: tel. 81 532 42 46

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej