W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Ja, Feuerbach"
Data rozpoczęcia 2013-04-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spektakl

Lubelski Salon Artystyczny zaprasza na spektakl Teatru Ateneum - Ja, Feuerbach

przekład: Jacek Buras
reżyseria: Piotr Fronczewski
scenografia: Marcin Stajewski
występują: Piotr Fronczewski, Grzegorz Damięcki, Maria Ciunelis

Głośna, współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta. Autor w przejmujący sposób przedstawia w niej dramat wybitnego aktora „starej daty”, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. „Ja, Feuerbach” jest przenikliwą opowieścią o sztuce zaczynania od początku – o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską. To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie „nowe” wciąż ściera się ze „starym” i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.

„Ja, Feuerbach” – niemal monodram – zawsze był popisem najwybitniejszych aktorów. Niegdyś w rolę tę wcielił się Tadeusz Łomnicki, tworząc jedną ze swoich najlepszych kreacji. Dziś roli tej podejmuje się Piotr Fronczewski, godny następca Łomnickiego.

Recenzenci sztuki wskazują, że w spektaklu Fronczewskiego nietrudno doszukać się paraleli między światem teatralnym a codziennym życiem: Bohater sztuki personifikuje wcale nie tak odosobnione i niecodzienne przecież zjawisko desperackiej konieczności poczucia się ponownie potrzebnym, powrotu do punktu wyjścia w momencie, kiedy zawikłane koleje losu przerywają wartki strumień sukcesów i posyłają nas na jakiś czas w cień. Jak trudny bywa powrót z takiego cienia i jak czas może działać na naszą niekorzyść, do czego wreszcie doprowadzić może ta usilna potrzeba poczucia ponownej kontroli nad własnym życiem, którą odzyskać wcale nie jest tak prosto - na te pytania znajdujemy odpowiedź w spektaklu "Ja, Feuerbach" Marek Kubiak, Teatr dla Was.

Bilety: I miejsca 70 zł – normalne/55 zł – ulgowe
II miejsca – 35 zł
III miejsca – 15 zł
dostawki (rząd X) – 35 zł
Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32, rezerwacja biletów tel. (81) 536 03 21