W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Ja, Maria
Data rozpoczęcia 2016-06-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów, ul. Kiepury 5A
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

W słynną, wybitną kobietę o kontrowersyjnym jak na owe czasy życiu – Marię Curie-Skłodowską wciela się Mirella Rogoza-Biel w monodramie „Ja, Maria”. Spektakl według scenariusza Mirosławy Szawińskiej w reżyserii Stanisława Miedziewskiego odbędzie się w ramach Lubelskich Dni Seniora w środę 15 czerwca o godz. 17 w Sali Widowiskowej Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów” ul. Kiepury 5a. Wstęp wolny.

W monodramie „Ja, Maria” Marię Curie-Skłodowską poznajemy jako kobietę pogrążoną w depresji, chorą, samotną, a jednocześnie dumną i w pełni świadomą swojej wartości. W 1911 r. budziła ona sporo kontrowersji. Wybucha skandal związany z jej romansem. Paryżanie obrzucają Skłodowską obelgami i wybijają szyby w oknach jej domu. Z Komitetu Noblowskiego nadchodzi sugestia, by zrezygnowała z ceremonii wręczenia nagrody.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej