W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Kiedy kota nie ma"
Data rozpoczęcia 2013-01-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spektakl

 
Autor: Johnnie Mortimer, Brian Cooke
Reżyseria i inscenizacja: Andrzej Gałła
Kierownictwo Muzyczne: Szymon Makowski
Scenografia i kostiumy: Andrzej Gałła
Współpraca reżyserska: Tomasz Janczak
Współpraca muzyczna: Agnieszka Tyrawska-Kopeć
Muzyka i aranżacja orkiestry: Monika Gałła
Teksty piosenek: Artur Kusaj

Wszyscy doskonale wiemy, co podczas nieobecności kota potrafią wyrabiać osławione powiedzonkiem myszy. Gdy jednak do harcowania zabierają się słomiani wdowcy w średnim wieku, nigdy nie wiadomo jak dalece komicznym i żenującym może się okazać niewinny skok w bok.

Coś musi być nie tak, skoro na miesiąc miodowy jadą dwie żony, a ich mężowie w tym czasie starają się znaleźć im sprawne i godne zastępstwo. Zniechęcony do życia George i próbujący wciąż czerpać z niego pełnymi garściami Humhprey stają do klimakteryjnego boju ze swoimi małżonkami - Mildred, szukającą choćby bladego blasku ognia, który od dwudziestu pięciu lat nie rozpłomienił się dostatecznie oraz Ethel, która wprowadza się do przyjaciół kierowana podejrzeniami o notoryczne zdrady Humphreya.

Kulminacyjny wieczór, który każdy ma celebrować według określonego swoistym rozejmem planu (notabene przez każdego rozumianego zgoła inaczej) komplikuje się jednak dość znacznie. Panie mają spędzić czas w samolocie do Paryża, panowie w odmłodzonym towarzystwie wyzwolonej Jennifer i neurotycznej Shirley, jednak na sielance całej sytuacji znacząco zaciąży brak planu B.

„Kiedy kota nie ma” to komedia pełna sarkastycznego brytyjskiego humoru oraz gorzkich refleksji na temat pożycia w łonie middle class. Okraszona dodatkowo – jak na teatr muzyczny przystało - specjalnie do niej napisanymi piosenkami, stanowi ciekawą i wyrazistą opowiastkę o popędach i frustracjach obecnych w życiu nas wszystkich.

Bilety w cenie 30 35 zł do nabycia w kasie biletowej w Centrum Handlowym Plaza, (I piętro, hall przy wejściu od ulicy Grottgera) tel. 81 532 96 65.
Kasa czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00; w sobotę w godz. 14.00-18.00 i w niedzielę na dwie godziny przed planowanym spektaklem.

Powiązane:

Opera Lubelska