W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Komedia Teatralna"
Data rozpoczęcia 2012-02-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

"Czy problemy prowincjonalnego teatru z dalekiej Finlandii, nawet podane w tak zabawnej formie jak czyni to autor „Komedii teatralnej” Bengt Ahlfors mogą kogokolwiek w Polsce zainteresować? Ależ tak! Obcując ze sztuką ma się wrażenie nieustannego déjà vu. Mechanizmy funkcjonowania teatru i artystycznego światka są pod każdą szerokością geograficzną takie same.

Jak mówi w sztuce inspicjent Oskar – skarbnica teatralnych cytatów od Czechowa po Brechta – w teatrze najciekawsze jest nie to , co na scenie, ale to co za kulisami. Reżyser sztuki Grzegorz Kempinsky, który bawi już lubelską publiczność do łez inscenizacją „Boga” Woody Allena, odsłania teraz przed nami kulisy drugorzędnego przybytku Melpomeny w momencie heroiczno farsowych przygotowań do kolejnej premiery, a potem w chwilach nieoczekiwanego triumfu. Koterie, romanse i antagonizmy, demony próżności i chałtury – wszystko to i jeszcze więcej Ahlfors podaje nam na tacy w blasku reflektorów. Ośmiesza to teatralne panopticum z niesłychaną ostrością, ale i... nutką czułości.

I kto ośmieli się twierdzić, że Skandynawowie nie mają poczucia humoru..."


czas trwania spektaklu: 150 minut
1 przerwa

Ceny biletów:
miejsca I II III
normalne 35 zł 30 zł 25 zł
ulgowe 28 zł 25 zł 20 zł
edukacyjne 20 zł 18 zł 15 zł

Bilety ulgowe przysługują:
- emerytom i rencistom
- osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom
- zasłużonym działaczom kultury
(legitymującym się odpowiednim dokumentem)

Bilety edukacyjne przysługują:
- uczniom i studentom

Bilety na spektakle rodzinne:
przy zakupie 3 lub więcej biletów, koszt jednego biletu wynosi 20 zł