W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Kosmos"
Data rozpoczęcia 2012-05-12
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Teatr Centralny i Lubelski Teatr Tańca prezentują spektakl "Kosmos".
choreografia i taniec: Wojtek Kaproń
wizualizacje: Aleksander Janas, Robert Zając
udźwiękowienie: Konrad Chyl

Jeden z najniezwyklejszych spektakli, jakie powstały na lubelskiej scenie teatru tańca. Choreografia została zainspirowana malarstwem Wasilija Kandinsky’ego przeniesionego na scenę dzięki doskonałemu współgraniu abstrakcyjnego ruchu tancerza oraz bardzo dobrych wizualizacji i dźwięku. "Kosmos" pokazuje taniec współczesny niejako w "trójwymiarze" – wykorzystując ruch zawieszony w powietrzu później zaś poprzez wykorzystanie efektów wizualizacyjnych tworzy wrażenie nieważkości. Abstrahując od doskonałej choreografii "Kosmos" jest także "najbardziej multimedialnym spektaklem", jaki powstał do tej pory w Lublinie.

Wartość całego projektu tkwi w niezwykle celnym i harmonijnym połączeniu silnie oddziałującej na widza przestrzeni wizualnej (Aleksander Janas, Robert Zając), ścieżki dźwiękowej (Konrad Chyl) i choreografii. Niewiarygodne jest to, że "Kosmos" faktycznie potrafi pochłonąć widza i zahipnotyzować go, co w dzisiejszym teatrze, także tańca, wydaje się niezmiernie trudne.
Marta Zgierska, Nowa Siła Krytyczna, 17.11.2008


Bilety:
I miejsca: 20/30 zł
II miejsca: 15/25 zł
III miejsca: 10 zł

Bilety do kupienia w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32 oraz w kasie Teatru Starego, ul. Jezuicka 18 Informacje: 81 536 03 18.