W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Legenda o czarciej łapie

Spektakl: Legenda o czarciej łapie
Data rozpoczęcia 2017-05-13
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Teatr Muzyczny w Lublinie ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Teatr Muzyczny w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 55 - 45 zł
Kategoria Spektakl

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Turowicz
Adaptacja muzyki: Mariola Zagojska
Aranżacje: Janusz Baca
Choreografia: Izabela Krupka
Adaptacja scenografii i kostiumów: Cezary Kowalski
Opieka muzyczna: Mariola Zagojska, Janusz Baca

Jaka legenda kojarzy się z Lublinem? Oczywiście „Legenda o Czarciej Łapie”! Mająca swoje potwierdzenie w historycznych źródłach opowieść jest wizytówką naszego miasta.

Spektakl muzyczny “Legenda o czarciej łapie” to historia wyjątkowa, kunsztownie wpisująca się w obchody jubileuszu 700-lecia miasta Lublin.

Zrealizowane z rozmachem widowisko ukazujące wielkokulturową twarz XVII wiecznego Lublina - z jego różnorodnością muzyczną, bogactwem kramów i towarów oraz architektury opowiada historię szlachcica Rocha Purchawki, który przekupując sędziów próbował odebrać ziemię wdowie i jej synowi Wojtkowi. Zapewne udałoby mu się to gdyby nie diabelska ingerencja, której skutkiem był sprawiedliwy i korzystny dla kobiety wyrok i słynny odcisk czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym (do dziś jedna z atrakcji Zamku Lubelskiego).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej