W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Legoland"
Data rozpoczęcia 2008-05-02
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Dirk Dobbrow 'Legoland" w przekładzie Andrzeja Kopackiego.
„Nie ma drugiej takiej sztuki w dramaturgii współczesnej, która równie przekonywująco oddawałaby schyłkowe uczucia dzisiejszej młodzieży” – pisała po premierze w styczniu 2000r. w Teatrze im. Kleista we Frankfurcie nad Odrą, recenzentka „Die Welt”.
Główni bohaterowie „Legolandu” to ludzie młodzi, ale już kalecy emocjonalnie. Wyobcowani, nie potrafiący nawiązać prawdziwych kontaktów z partnerem. W większości nie mający planów, projektów, żyjący teraźniejszością. Tworzą swoistą mini społeczność blokowiska. Dobbrow nazywa ich „dziećmi na krawędzi”. Kluczem do ich obsesji jest według niego patologiczne środowisko, w którym wyrastają, zachwiane relacje z rodzicami. Brak prawdziwego z nimi kontaktu, złe doświadczenia z dzieciństwa i lęk przed losem. Trudny tekst, pełen skrajnych emocji, prowokujący do kontrowersyjnych dyskusji.

OBSADA:
Rieke - Karolina Stefańska
Michu - Andrzej Golejewski
Bibo - Tomasz Bielawiec
Jenny - Hanka Brulińska
Gerd - Szymon Sędrowski
Zuza - Anna Zawiślak
Pani Wolf- Jolanta Rychłowska
Ronnie - Mikołaj Roznerski
Pau - Krzysztof Olchawa
Hilmar - Artur Kocięcki
Mieszkańcy osiedla- Teresa Filarska, Hanna Pater, Anna Torończyk, Jan Wojciech Krzyszczak, Jerzy Kurczuk, Andrzej Redosz

Reżyseria i opracowanie muzyczne - Grzegorz Kempinsky
Scenografia i kostiumy - Bożena Pędziwiatr
Choreografia - Katarzyna Aleksander-Kmieć
Światła - Olaf Tryzna

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 16.
Czas trwania spektaklu: 2 godz. 15 min.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej