W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym

Spektakl: Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym
Data rozpoczęcia 2017-02-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, Hol główny
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatne bilety można odebrać w portierni „Chatki Żaka”
Kategoria Spektakl

ACK UMCS „Chatka Żaka” we współpracy z Adrianną Sawczak serdecznie zapraszają na spektakl „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym” w wykonaniu grupy tanecznej „zMYsł”. Wydarzenie odbędzie się 24 lutego 2017 r. (piątek) o godz. 18:00 w Dużej sali widowiskowej ACK UMCS (ul. Radziszewskiego 16, Lublin). Bezpłatne bilety można odebrać w portierni „Chatki Żaka” w godzinach 08:00-22:00. W dniu spektaklu wejściówki będą dostępne do godz. 18:00.

Miłość - większości słowo to kojarzy się ze spokojem ducha, poczuciem bezpieczeństwa, wolnością, chwilami radości i uniesień. Jednakże takie uczucie nie jest dane każdemu z nas. W czasach przepełnionych lękiem i niepewnością dla przeciętnego człowieka miłość bywa czymś nierealnym. O takiej miłości opowiada spektakl grupy tanecznej „zMYsł”. Tancerze poprzez ruch ukazują nie tylko historię miłości zakazanej, ale także zmianę okrutnej relacji kat – ofiara w relację człowiek – człowiek. Inspiracją do stworzenia spektaklu był film „Chłopiec w pasiastej piżamie” w reżyserii Marka Hermana. Choreograf, Adrianna Sawczak, odbiegła jednak od filmowego scenariusza i poprzez taniec przedstawiła historię miłości w trudnych czasach. 
Grupa taneczna „zMYsł” powstała w październiku 2016 r. Tworzy ją 30 tancerzy, którzy rozpoczęli współpracę pięć miesięcy wcześniej. Większość z członków zespołu to osoby, które nie miały do czynienia z tańcem współczesnym, jednakże ich ogromne zaangażowanie, chęć zdobycia wiedzy i doświadczenia scenicznego, a także ciężka i sumienna praca zaowocowały wystawieniem pierwszego spektaklu. Choreografem oraz instruktorem zespołu jest Adrianna Sawczak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej