W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Lubelska Wieża Babel

Spektakl: Lubelska Wieża Babel
Data rozpoczęcia 2022-11-03
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACKiM UMCS Chatka Żaka, ul Idziego Radziszewskiego 16
Organizator Teatr Imperialny, ACKiM UMCS Chatka Żaka
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

3 listopada (czwartek) o godzinie 19:00 na deskach Dużej Sali Widowiskowej Chatki Żaka odbędzie się spektakl Teatru Imperialnego "Lubelska Wieża Babel".

W spektaklu zostały poruszone takie wątki, jak samotność, tragedie osobiste i światowe, potrzeba drugiej osoby, konieczność kontaktu z ludźmi, czy budowanie kontaktów międzyludzkich. 

Występ oparty jest głównie o ruch, dlatego też każdy odbiorca znajdzie w nim coś dla siebie. Przedstawiciele różnych kultur starają się odnaleźć w tym świecie, a zarazem nawiązać relacje i żyć w spokoju i zrozumieniu. 
 
Spektakl jest inspirowany twórczością koreańskiego grafika Daehyuna Kima. To młody artysta i grafik z Seulu, który przez długi okres swojego życia zajmował się badaniem dawnych technik malarstwa wschodnioazjatyckiego i opracował własną, nowoczesną i oryginalną technikę grafiki. Koreański artysta podejmuje problematykę społeczną, prezentuje ciekawą diagnozę kondycji współczesnego człowieka. Każda praca jest stworzona na podstawie codziennych myśli i uczuć, dlatego właśnie określono go jako artystę, który maluje uczucia. 

Termin: 3 listopada 2022 r., godz. 19:00
Miejsce: Duża Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka
Wstęp wolny!

Spektakl "Lubelska Wieża Babel" jest częścią artystycznego projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin pt. "Lubelska Wieża Babel". Projekt zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej