W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Lubelski Teatr Tańca "W moim początku jest mój kres"

Spektakl: Lubelski Teatr Tańca "W moim początku jest mój kres"
Data rozpoczęcia 2021-06-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca rozgrywa się w tym stanie pomiędzy pamiętaniem i zapominaniem, lękiem i nadzieją. Chce być wspomnieniem i przyszłym rozczarowaniem lub spełnieniem jednocześnie, jak w „Czterech kwartetach” T. S. Eliota.
Spektakl to też spotkanie twórców różnych dziedzin, z różnych miejsc, o różnym pochodzeniu i różnym wieku. Pyta o nasz wspólny, ale też indywidualny stosunek do przeszłości i do tego, co ma nadejść. Jest próbą zabawy w popadanie w nostalgię, pogrążanie się w stare dobre i złe czasy ale również wyrazem lęku przed starością i śmiercią, czy oczekiwaniem szczęścia i tego najważniejszego momentu artystycznego, którego zawsze próbowaliśmy doświadczyć.

Bilety są dostępne w kasie Centrum Kultury lub online.

Pokaz premierowy: 26 czerwca, godz. 19:00 / Sala Widowiskowa
Pokaz popremierowy: 27 czerwca, godz. 19:00 / Sala Widowiskowa

Spektakl "W moim początku jest mój kres" powstaje częściowo w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

obsada: Ryszard Kalinowski, Beata Mysiak, Anna Żak i goście; reżyseria/ scenariusz: Joanna Lewicka;
multimedia/ scenografia: Aleksander Janas; kostiumy: Elbruzda (Marta Góźdź); maski: Monika Zadurska-Bielak, Tomasz Bielak; chór i kompozycja: Tomasz Krzyżanowski; głos: Sean Palmer; światła: Aleksander Janas / Grzegorz Polak; ruch: zespół Lubelskiego Teatru Tańca we współpracy z reżyserką; produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski; wsparcie finansowe: Centrum Kultury w Lublinie, Przestrzenie Sztuki Lublin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej