W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Lublinki w świątecznych tarapatach

Spektakl: Lublinki w świątecznych tarapatach
Data rozpoczęcia 2017-12-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Aktorzy-amatorzy z teatru dla dorosłych ATON, działającego w Dzielnicowym Domu Kultury DDK SM "Czechów", wcielą się w role tytułowych bohaterów, dowodząc tym samym, że chcieć to móc, a teatr amatorski to przede wszystkim doskonała zabawa. Spektakl adresowany jest zarówno do widzów dorosłych, jak i do dzieci. A o jakich tarapatach mowa w tytule? Przyjdźcie i przekonajcie się sami! 

Inicjatywa, by zorganizować grupę teatralną, w której skład weszliby rodzice dzieci oraz pani z jednej  z przedszkolnych grup zrodziła się w odpowiedzi na zaproszenie do udziału w przeglądzie teatralnym pod hasłem "Wydarzyło się w Lublinie". Ponieważ impreza ta wpisywała się w obchody 700-lecia naszego miasta, spektakl musiał nawiązywać do historii Lublina. Katarzyna Szczepaniak ułożyła scenariusz, w którym jej bajka przerodziła się w sensacyjną niemal opowieść o małych Lublinach, próbujących wygrzebać się z tytułowych tarapatów. W trakcie lublinkowych zmagań, bohaterowie przekazują widzowi fakty dotyczące ich rodzimego miasta i proszą o pomoc, która bardzo szybko przeradza się we wspólną zabawę. Oczywiście wszystko kończy się dobrze, a widz wychodzi  ze spektaklu z przekonaniem, że "dobroć ma w sobie ogromną siłę". 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej