W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Maestro
Data rozpoczęcia 2008-10-11
Godzina rozpoczęcia 16:00
Godzina zakończenia 17:30
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Laboratorium Dramatu | Warszawa (90min)
Maestro
tekst: Jarosław Abramow-Newerly; reżyseria: Anna Smolar; scenografia: Magda Maciejewska; muzyka: Jan Duszyński; światło: Rafał Paradowski; występują: Julia Balsewicz; Piotr Kozłowski; Cezary Łukaszewicz; Mikołaj Muller; Paweł Pabisiak; Magda Popławska; Ewa Szykulska; Zdzisław Wardejn; Karol Wróblewski; Michał Żurawski.

Czy w XX wieku postawa artysty oddanego wyłącznie muzyce
nie jest tchórzostwem?
Czy życie miało sens?

Akcja spektaklu obraca się wokół wizyty Orlanda Steinberga, skrzypka żydowskiego pochodzenia i światowej sławy wirtuoza. Władze PRL-u chcą wykorzystać ostatni koncert artysty do celów propagandowych – jego obecność w Polsce ma podbudować wizerunek Polski za granicą. Sam artysta natomiast chce się spotkać z dawnymi przyjaciółmi, każdy jego krok jest jednak śledzony przez esbeków. Ostatni pobyt w Polsce w okresie stanu wojennego zmusza Steinberga do rozrachunku z własnym życiem i karierą.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej