W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Mały Czarodziejski Flet"

Spektakl "Mały Czarodziejski Flet"
Data rozpoczęcia 2009-06-02
Godzina rozpoczęcia 11:00
Kategoria Spektakl

Mały Czarodziejski Flet

Na wiosnę 2009 roku przygotowujemy dla naszej młodej publiczności premierę specjalnej wersji opery W. A. Mozarta - Mały Czarodziejski Flet, już teraz zapraszamy do zainteresowania się tą arcyciekawą opowieścią przenoszącą - za sprawą jak zawsze genialnej muzyki Mozarta - widza do baśniowej krainy Królowej Nocy wraz z bohaterami Papageno, Tamino, Paminą i Papageną.

Opis spektaklu:

Książę Tamino trafia do krainy Królowej Nocy, gdzie spotyka ptasznika Papagena. Razem podejmują się misji uwolnienia córki Królowej - Paminy, uprowadzonej prze Sarastra, kapłana Izydy. W trakcie wyprawy do świątyni wiedzy bohaterowie zostają schwytani i postawieni przed obliczem Sarastra. W świątyni, Rada orzeka, iż Tamino i Papageno zostaną poddani próbom, za przejście których nagrodą będzie ręka Paminy. Bohaterowie przystępują do testów, podczas których Królowa Nocy snuje intrygę, (wciągając w nią swoją córkę), mającą na celu zgładzenie Sarastra i przejęcie władzy nad światem. W tym czasie Papageno spotyka pod postacią staruchy swoją przyszła miłość - Papagenę.

Na szczęścia dla wszystkich wszelkie próby zabójstw i samobójstw nie dochodzą do skutku i całość kończy się pięknym finałem.

Opera prezentowana przez Teatr Muzyczny w Lublinie będzie specjalnie przystosowana - pod względem merytorycznym - do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy. Wszelkie zawiłości narracyjne będzie tłumaczył narrator, a czas trwania spektaklu został dostosowany tak, by maksymalnie wyzyskać zdolności do koncentracji młodzieży szkolnej.

Muz. Wolfgang Amadeusz Mozart
Libretto: Emanuel Schikaneder
Reżyseria: Andrzej Gałła

Powiązane:

Opera Lubelska