W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Mamałyga"
Data rozpoczęcia 2010-02-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Stowarzyszenie Sztuczne zapraszają na monodram oparty na głośnej książce Aglaji Veteranyi "Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze".

Co może wyniknąć z dzieciństwa? Jak mocno i jak niechcący rodzice mogą naznaczyć życie swojego dziecka? Spektakl przypomina wizję lokalną, która przemienia się w życie, a właściwie w śmierć. "Więcej nie mogę powiedzieć".

Aglaja Veteranyi urodziła się w 1962 roku w Bukareszcie, w rodzinie artystów cyrkowych. Po ucieczce z Rumunii rodzina uzyskała azyl w Szwajcarii, następnie prowadziła wędrowny styl życia. Dzieciństwo i wczesną młodość pisarka spędziła w hotelach i wozach cyrkowych. Pisać nauczyła się dopiero w szwajcarskiej szkole z internatem; niemiecki stał się jej językiem literackim. Po studiach aktorskich pracowała od 1982 roku jako aktorka, równolegle zajmując się twórczością pisarską. W 1999 roku nakładem niemieckiego wydawnictwa DVA ukazała się pierwsza powieść Alaji Veteranyi "Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze". Powieść została bardzo dobrze przyjęta, autorka otrzymała za nią liczne nagrody. 3 lutego 2002 roku w Zurychu Aglaja Veteranyi popełniła samobójstwo nie doczekawszy wydania swojej drugiej książki "Regał ostatnich tchnień".

scenariusz i reżyseria: Liza Szczęśliwa
muzyka: Maciej Pyc
światła i projekcje: Łukasz Gładysz
występuje: Kaja Diana Drzewiecka
w projekcjach występują: Marta Góźdź, Remigiusz Tomecki, Łukasz Gładysz

wstęp: 7 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej