W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Moja mama Janis" - Nowa Scena Teatru Roma

Spektakl "Moja mama Janis" - Nowa Scena Teatru Roma
Data rozpoczęcia 2013-01-26
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

 
 
Monodram muzyczny w wykonaniu Jolanty Litwin-Sarzyńskiej
Opieka reżyserska: Redbad Klijnstra
Tłumaczenia: Maciejka Mazan, Daniel Wyszogrodzki

Historia dziewczyny z prowincji, która marzy o karierze aktorki, a której idolką stała się legendarna wokalistka okresu dzieci kwiatów – Janis Joplin. Jolanta Litwin-Sarzyńska tworzy z pasją ten śpiewany monodram, będący szczerym wyznaniem młodej kobiety.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Czternaście piosenek Janis Joplin po raz pierwszy przetłumaczonych na język polski przez Maciejkę Mazan oraz Daniela Wyszogrodzkiego. Spektakl nie tylko mówi o legendarnej Janis Joplin, ale także o współczesnej młodej kobiecie, która na pozór odniosła sukces, ale jej rozliczenie się z dotychczasowym życiem budzi demony: kompleksy wyniesione z domu, nieudane małżeństwo, niezrealizowane marzenia życiowe, dziwne relacje z matką, niespełnioną potrzebę wolności i wyrwania się z różnych ograniczeń wyniesionych z małego miasteczka.

Moja mama Janis" to popis nie tylko aktorski, ale i wokalny. Silny, lekko zachrypnięty głos artystki przypomina barwą głos Joplin, ale nie próbuje ona naśladować gwiazdy. Artystka proponuje własną interpretację piosenek (...) W każdej sytuacji prowadzi ją miłość, która czasem doprowadza do rozpaczliwego krzyku. I wtedy Jolanta- Joanna- Janis zaczyna śpiewać tak, że wciska w fotel.
Krystyna Lubelska, Polityka, nr. 50/2005

19 stycznia 2013 r. mija 70. rocznica urodzin Janis Joplin.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł
Godziny otwarcia kasy teatru: poniedziałek i czwartek 10.00 - 16.00; wtorek, środa i piątek 10.00 - 18.00; oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Wejście do kasy od ulicy Dominikańskiej. Tel: 81 466 59 25; info@teatrstary.eu