W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl muzyczny "Cielito Lindo"

Data rozpoczęcia 2011-09-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spektakl

Spektakl w wykonaniu - Comapnía Nasdrovia i Nasdrovia Producciones s.l.

Gitara i śpiew: Gustavo Fouce Rodriguez i Simón Piñón Soto

Historia Mistrza i jego Ucznia, którzy uwikłani są w różne przygody. Opowieść o marzeniach i o wzajemnych relacjach.
Uczeń urodzony w Galicji w Hiszpanii pragnie być meksykańskim Mariachi. Mistrz - tajemniczy Meksykanin, doświadczony życiem stara się przekazać całą swoją wiedzę i doświadczenie młodzieńcowi, aby nauczyć go sztuki i stylu życia Mariachi. Spektakl muzyczny, w którym aktorzy budują dramaturgię z połączenia tekstu poetyckiego, pieśni hiszpańskich i meksykańskich, literatury portugalskiej i południowoamerykańskiej, języka teatru, pracy z ciałem i muzyki.

Gustavo Fouce Rodríguez - muzyk i aktor. Ukończył Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Galicji. W swojej działalności teatru fizycznego opartego na muzyce, śpiewie i grze aktorskiej stara się łączyć muzykę z umiejętnościami, które zdobył jako trener i gracz.
Jest jednym z założycieli grupy Nasdrovia. Uczestniczył w wielu warsztatach pod okiem takich artystów jak: John Stragsberg, Rena Mirecka (Laboratorium Teatru), Katharina Seyferth (Paratheatre/Teatr Źródeł), Ang Gey Pin i Dora Arreola (Centrum Grotowskigo), Maria Shmaevich, Isabel Úbeda, Iben Nagel Rasmussen (Teatr Odin), Hisako Horikawa (Taniec Butoh), Nikolai Karpov (GUITIS Moskwa), Vicente Fuentes, Julio Castronuovo (RESAD Madryt), María del Mar Navarro, Andrés Hernández, Włodzimierz Staniewski i Quico Cadaval. W 2010 razem z Simonem Pinonem stworzył dwie etiudy teatralne „Piękny i kochany” oraz „Jaleo Real”, które łączą w sobie tradycyjne pieśni z teatrem fizycznym.

Simón Piñón Soto – aktor i muzyk, pochodzący z Ortigueira w Galicji. Ukończył Wyższą Szkołę Sztuki Dramatycznej w Vigo, a także Konserwatorium Muzyczne w klasie pianina w Lugo. Uczył się sztuki aktorskiej u takich osobowości jak: Rena Mirecka, Jim Slowiak, Jairo Cuesta, Nikolaj Karpov, Paco González, Julio Castronuovo, Hisako Horikawa, Iben Nagen Rasmussem, Ang Gey Pin, Włodzimierz Staniewski. Uczestniczy w wielu przedsięwzięciach Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu oraz w Centrum Thomas Richards i Jerzy Grotowski w Pontedera, gdzie bierze udział w licznych warsztatach oraz happaningach i akcjach parateatralnych w przestrzeni miejskiej. Razem z Gustavo Fouce Rodríguez pracują nad łączeniem śpiewu i pieśni tradycyjnych z grą aktorską. Współpracuje z „Teatrem ARTELLO w Skali 1:5” z Galicji, jest też jednym z fundatorów teatru Nasdrovia.

Czas trwania spektaklu: 80 min
Bilet: 10 PLN

Bilety do nabycia w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5
od poniedziałku, 5 września w godzinach 12:00 – 18:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Najważniejsze wydarzenia cykliczne