W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl muzyczny "Obserwator"

Data rozpoczęcia 2018-11-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Organizator Radio Lublin S.A.
Udział Bezpłatny
Koszt udziału zaproszenia do wygrania na antenie Radia Lublin i na FB
Kategoria Koncert

Spektakl muzyczny OBSERWATOR - piosenki Jacka Kaczmarskiego na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego w wykonaniu Studia Artystycznego im. Ziembińskich z Koszalina. 

Spektakl Obserwator, którego premiera odbyła się podczas XV edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego Nadzieja w Kołobrzegu, w wykonaniu artystów Studia im. Ziembińskich z Koszalina  to ponad 20 utworów Jacka Kaczmarskiego opowiadających o długo zacieranych kartach historii Polski. Jest to spektakl muzyczny, którego autorskie aranżacje przygotowane przez Rafała Kowalewskiego włączają w przestrzeń muzyczną zarówno solistów jak i partie chóralne. Całość definiuje teatralna oprawa, za plecami wykonawców przewijają się wieloplanowe obrazy – inscenizacje. Plastyczność scen podkreśla staranny dobór scenografii i kostiumów zaprojektowanych i wykonanych z myślą o tym spektaklu. Wartość treści zawartych w utworach Jacka Kaczmarskiego staje się tym bardziej istotna, że dwudziestopięcioosobowy zespół składa się z wykonawców w wieku od 12 – 25 lat. Szczególny ładunek emocjonalny, jak też wnikliwa praca interpretacyjna sprawia, że młodzież znajduje się poprzez teatralną lekcję wewnątrz opisywanych wydarzeń, mogąc  w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości czynnie uczestniczyć w wartościowym upamiętnieniu.

Scenariusz, reżyseria, scenografia, kostiumy: Ewa Czapik – Kowalewska

Najważniejsze wydarzenia cykliczne