W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl muzyczny „Stradivariada w stronę Schulza”

Spektakl muzyczny „Stradivariada w stronę Schulza”
Data rozpoczęcia 2010-11-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Wystąpi Krzysztof Majchrzak z kwartetem A2.

Takiego Krzysztofa Majchrzaka jeszcze nie widzieliśmy. Charyzmatyczny aktor filmowy i teatralny, znany z takich filmów jak „Konopielka”, „Historia kina w Popielawach” czy „Pornografia” pracujący ostatnio gościnnie w Lublinie z Januszem Opryńskim nad adaptacją „Braci Karamazow” pojawi się 29 listopada na scenie Teatru Osterwy w niecodziennym przedsięwzięciu. Tego dnia o 19.00 odbędzie się europejska premiera spektaklu muzycznego „Stradivariada w stronę Schulza”.
Koncert wpisuje się do programu Lublin Europejską Stolicą Kultury i towarzyszy wystawie „W stronę Schulza” prezentowanej na Zamku w Lublinie.
Wieczór „Stradivariada w stronę Schulza” to kolejny projekt artystyczny grupy A2, której występy przyjmowane są owacyjnie w kraju i zagranicą. Grupa powstała w 2001 roku z inicjatywy Macieja Muraszko perkusisty i kompozytora.
Jan Bończa Szabłowski


'(…) Mamy proste założenie: robić jazz dla ludzi, którzy nienawidzą jazzu. Nasze utwory są ikonami muzyki rockowej, soulowej i jazzowej granymi na naszych warunkach - bez zadęcia, napinania się na coś niezwykłego. Ma to być muzyka, którą ludzie lubią, a nie lubieją - ma być to prosta, dynamiczna i jednocześnie satysfakcjonująca nas muzyka.'
Krzysztof Majchrzak dla Życia Warszawy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej