W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: "My Way" / Teatr Polonia w Warszawie

Spektakl: "My Way" / Teatr Polonia w Warszawie
Data rozpoczęcia 2023-04-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału VIP-180zł, I-140 zł, II- 100 zł, III- 60 zł
Kategoria Spektakl

Krystyna Janda zagrała tyle wspaniałych monodramów, począwszy od „Białej bluzki” przez „Shirley Valentine”, „Kobietę zawiedzioną”, „Ucho, gardło”, „Nóż”, „Danutę W.” po „Zapiski z wygnania”. Publiczność Teatru Starego mogła część z nich zobaczyć. „My way” - urodzinowa premiera aktorki to też monodram czy dokładniej: stand up, wypełniony tym razem opowieścią o jej własnym życiu. Krystyna Janda sama tutaj staje się rolą na scenie swojego teatru – rolą może najlepszą, jaką przyszło jej wykonać. Bo Janda nie jest tylko aktorką. Trzeba by raczej mówić o fenomenie Krystyny Jandy, który wyraża się przez aktorstwo, ale działa też samą jej obecnością.
Agnieszka w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy – pierwsza, wielka filmowa rola Jandy - była dziewczyną w dżinsach, w nieustannym biegu. Pani Krystyna w swoim urodzinowym monologu stoi w eleganckiej sukni na scenie blisko dwie godziny. Wspomina dom rodzinny, drogę do aktorstwa, sukcesy i porażki, najbliższe osoby, artystów, z którymi się spotkała, wreszcie mówi o dziele jej życia – Teatrze Polonia. W tych opowieściach jest wiele prawdziwych emocji, humoru i wzruszeń, które udzielają się publiczności i sprawiają, że aktorka staje się bliską wszystkim osobą. Monolog ma pięknie zaaranżowany finał, choć chciałoby się, aby nie wieńczył jeszcze tego niezwykłego spotkania z Krystyną Jandą.
 

Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym w Lublinie

„My Way” to wieczór przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och-Teatru. Wspomnienia i aktualności w formie monologu scenicznego.

Tekst, koncepcja, reżyseria i wykonanie: Krystyna Janda
Reżyseria światła: Rafał Piotrowski, Waldemar Zatorski
Kostium: Tomasz Ossoliński
Asystentka ds. scenografii i kostiumu: Małgorzata Domańska
Konsultacja muzyczna: Janusz Bogacki
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Producent wykonawczy: Rafał Rossa
Wykonanie utworu „MY WAY” na trąbce:Jerzy Małek/Ignacy Wendt
Obsada: Krystyna Janda

Po spektaklu 27.04 rozmowę z artystką poprowadzi Łukasz Drewniak. 

Bilety: VIP-180zł,  I-140 zł, II- 100 zł, III- 60 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.