W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Nasze Przeboje
Data rozpoczęcia 2020-09-20
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce plac im. L. Kaczyńkiego
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Teatr Muzyczny w Lublinie ma ponad 70-letnią tradycję. Podczas koncertu na Placu Litewskim zaprezentuje utwory ze spektakli, które zbudowały jego markę i od kilkunastu lat mają swoją wierną publiczność.

Usłyszymy muzykę z takich spektakli jak „Baron cygański”, „Księżniczka czardasza” i „Skrzypek na dachu”. Dowodem tego, że teatr chce ciągle zaskakiwać swoich widzów i odpowiadać na ich potrzeby są przedstawienia z dwóch ostatnich sezonów: operetka „Kraina uśmiechu”, musical „Hallo Szpicbródka” i widowisko muzyczne „Od Opola do San Remo”. Publiczność będzie miała również wyjątkową okazję obejrzenia przedpremierowo fragmentów spektakli, na które zaprosimy w nowym sezonie: „Piosenka jest dobra na wszystko” z utworami z Kabaretu Starszych Panów i „Historia tańca”, w którym zaprezentujemy taniec z różnych okresów i kręgów kulturowych.

Wieczór na Placu Litewskim będzie dowodem na to, że Teatr Muzyczny w Lublinie jest jedyną tego typu instytucją w regionie, prezentującą cały przekrój sztuk scenicznych: od klasycznej operetki przez musical czerpiący z filmu aż po rozrywkę na wysokim poziomie. Pokażemy też, jak ogromny potencjał tkwi w tancerzach naszego baletu, którzy po latach przerwy otrzymują już drugi (po „Czajkowskim”) autonomiczny spektakl.

Wystąpią soliści, tancerze oraz muzycy Teatru Muzycznego w Lublinie pod kierownictwem Przemysława Fiugajskiego.
prowadzenie koncertu: Kamila Lendzion – Dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie.

Wydarzenie w ramach Festiwalu Przestrzenie Sztuki – Teatr >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej