W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Niedźwiedź"
Data rozpoczęcia 2011-03-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spektakl

Spektakl został przygotowany przez Teatr Enigmatic Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na podstawie opowiadania Antoniego Czechowa.

Występują:
Helena Iwanowna Popowa: Urszula Kmita
Grigorij Stiepanowicz Smirnow: Paweł Jamro
Łuka: Edward Gorzkowicz
Ogrodnik Misza: Marcin Lis
Reżyseria i scenografia: Alicja Jachiewicz-Szmidt
Realizacja światła i dźwięku: Karol Grabiec

Teatr Enigmatic to współczesna nazwa teatru działającego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jego początki sięgają lat 80. i są związane z osobą Andrzeja Piwowarczyka, który organizował pierwsze spotkania teatralne. W roku 1992 zaczęła funkcjonować grupa teatralna pod nazwą Teatr Józefa K. W latach 1998-2004 grupa zmieniła nazwę na Teatr Wizualny. Andrzej Piwowarczyk pełnił rolę reżysera i scenografa. Teatr Wizualny oprócz wystawiania spektakli również w dużej mierze polegał na spotkaniach, gdzie głównie rozmawiano o tym, co się dzieje w polskim i zagranicznym teatrze, a także ogólnie o sztuce. Trwały także próby do wystawienia siedmiu sztuk, z których trzy nie doczekały się swoich premier. Teatr Wizualny skupiał 23 aktorów, głównie studentów z KUL.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM