W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Niesamowite przygody skarpetek

Spektakl: Niesamowite przygody skarpetek
Data rozpoczęcia 2020-10-31
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Sala Widowiskowa
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spektakl

Twórcy spektaklu mają na celu uświadomienie młodym widzom, jak piękne jest to, że każdy może mieć inne marzenia i dążenia, inną wrażliwość i inny sposób postrzegania świata.

Adaptacja książki Justyny Bednarek o skarpetkach, które uciekły z kosza na brudną bieliznę i przez dziurę w pralce wydobyły się z mieszkania.
Skarpetki, jak powszechnie wiadomo, są bardzo różne, więc gdy stają się bohaterami opowieści, to mogą się z nimi utożsamiać różni ludzie. Jednym być może bardziej spodoba się historia skarpetki, która została gwiazdą w telewizji, innym historia skarpetki, która została mysią mamą lub wybawicielką puchatego i ślicznego kotka, jeszcze innym historia skarpetki, która wyruszyła na morze i okazało się, że ta przygoda wcale nie była taka rewelacyjna, jak się spodziewała. Dzieci mają szansę przyswoić trudne tematy, takie jak polityka czy bezdomność.

Poprzez spektakl chcemy uświadomić młodym widzom, jak piękne jest to, że każdy może mieć inne marzenia i dążenia, inną wrażliwość, inny sposób postrzegania świata. I mimo tej różnorodności, każdy może przeżyć to życie w niesamowity sposób.

Małgorzata Neczyperowicz, Ismena Maślankiewicz

scenariusz, reżyseria: Małgorzata Neczyperowicz i Ismena Maślankiewicz; obsada: Małgorzata Neczyperowicz, Ismena Maślankiewicz; scenografia: Sylwia Maciejewska; muzyka: Piotr Tesarowicz; udźwiękowienie: Robert Dorosz

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej