W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Nieznośne słoniątko"

Spektakl "Nieznośne słoniątko"
Data rozpoczęcia 2010-03-18
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

Historia oparta na motywach bajki noblisty Ruygarda Kiplinga ( autora „Księgi dżungli” ) porusza szereg problemów dziecka przeżywającego wiek pytań. Tytułowy bohater skupia się na odkrywaniu mniejszych i większych tajemnic otaczającej go rzeczywistości. Staje się to głównym problemem malucha i… dorosłych, którzy stykają się z jego niezwykłą i niewygodną dociekliwością. Co krokodyl jada na obiad? Dlaczego żyrafa ma dłuższą szyję od słonia? I najważniejsze, dlaczego słoń ma nos jak but? Bo zaznaczyć należy, że akcja bajki toczy się w czasach, kiedy słonie miały krótkie nosy… Ciekawe formy lalkowe i współczesne brzmienia muzyczne z pewnością wprowadzą widza w świat wyobraźni, wychowawczych pułapek, trudnych odpowiedzi na nurtujące nas pytania… a dobra zabawa odkryje fragment drzemiącej w nas natury.

Autorka: Barbara Kościuszko na motywach bajki R.Kiplinga
Reżyseria: Jacek Malinowski
Scenografia: Giedrė Brazytė
Muzyka: Antanas Jasenka
Choreografia: Marta Bury
Przygotowanie wokalne: Jakub Piotrowski
Asystent reżysera i inspicjent: Jacek Dragun

Występują:
Urszula Pietrzak – Słoniątko
Wioletta Tomica - Żyrafa
Ilona Zgiet – Ptak Kolokolo
Bogusław Byrski – Pawian
Piotr Gajos - Struś
Jacek Dragun - Hipopotam
Marian Kłodnicki – Wąż Pyton

Bilety: 12 zł (pn-pt), 16 zł (niedziela). Dział organizacji widowni: tel.  (0 81) 532 32 25, (0 81) 532 16 28, e-mail: info@teatrandersena.pl
Kasa biletowa: czynna od poniedziałku do piątku: 8.30- 15.30 oraz 2 godz. przed spektaklem.