W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Nowy Jork. Prohibicja

Spektakl: Nowy Jork. Prohibicja
Data rozpoczęcia 2021-11-28
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Adria Art
Udział Płatny
Koszt udziału 55 zł, 65 zł, 85 zł, 100 zł, 135 zł
Kategoria Spektakl

Sto lat temu Nowym Jorkiem rządziły jazz, mafia i prohibicja. Musical Teatru Muzycznego Roma to podróż do tych niezwykłych czasów. 
Prohibicja podzieliła społeczeństwo, a amerykański sen zamieniła w nocny koszmar. To właśnie ten okres nazywany jest narodzinami nowego świata. Na scenie wykonane zostaną autentyczne przeboje z tamtej epoki oraz nowe piosenki, nawiązujące do stylu lat 20. 

Nie jest to jednak wyłącznie podróż w stylu retro, a raczej współczesne spojrzenie na tamte czasy i zabawa konwencją. W 20 songach poznajemy najważniejsze momenty historii Nowego Jorku w czasach prohibicji. Odkrywamy też świat nielegalnego biznesu, który – napędzany przez mafię i gangsterów – rozwinął się w błyskawicznym tempie, i zanurzamy się we wnętrzu miasta grzechu. 
Czy miasto i jego mieszkańcy uwikłani w gęstą sieć ciemnych interesów, uwięzieni w pogoni za mrocznymi przedmiotami pożądania, jakimi stają się alkohol, pieniądz i władza, mają szansę na ocalenie? Czy miasto zginie, czy też odrodzi się i zmieni? 

Obsada:

  • Kasia Zielińska 
  • Kacper Kuszewski
  • Ewa Konstancja Bułhak/Magdalena Smalara
  • Marcin Januszkiewicz /Rafał Królikowski

Czas trwania: 1 godz. 30 min bez przerwy

Kup bilety online.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej