W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata"

Spektakl "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata"
Data rozpoczęcia 2009-04-05
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Grażyna Lutosławska
"O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata
 
Sztuka "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata" jest pogodną, rozśpiewaną opowieścią o poczciwych krasnalach z lasu, które wyprawiają się do miasteczka w poszukiwaniu krańca świata  i zaznajamiają się przy okazji z "dobrodziejstwami" naszej rozpędzonej cywilizacji. Bohaterami sztuki są także liczne zwierzęta - prawdziwe indywidualności - oraz miejskie krasnale, niegdyś pożyteczne, teraz odesłane przez ludzi do zapomnianego kąta. Autorka pyta przewrotnie, czy rzeczywiście krasnoludki są nam nieprzydatne w naszej codziennej, zmechanizowanej krzątaninie. Może tracimy w nich oddanych i mądrych przyjaciół?
Finał przygód Lenki i Lena sprawia, że nie tylko oni stają się bogatsi o solidna porcję życiowej mądrości.
 
Grażyna Lutosławska, związana od wielu lat z Radiem Lublin, jest również cenioną i odnoszącą sukcesy autorką literatury dla dzieci. Jej książki "Wielkie zmiany w dużym lesie" oraz "Leon i kotka czyli jak rozumieć mowę zegara" były kilkukrotnie nagradzane, m. in. tytułem Najpiękniejszej Książki Roku.
 
 
 
Obsada:
Lenka -  Hanka Brulińska
Len -  Przemysław Gąsiorowicz
Krasnal Drugi -  Tomasz Bielawiec
Krasnal -  Mikołaj Roznerski
Pająk -  Joanna Morawska
Wrona -  Hanna Pater
Sowa -  Jolanta Rychłowska
Zając -  Jerzy Kurczuk
Borsuk -  Andrzej Golejewski
Pszczoła -  Monika Babicka
Lisica -  Anna Torończyk
Pies -  Andrzej Redosz
Krasnoludki Miejskie - Anna Nowak, Karolina Stefańska, Kinga Waligóra, Magdalena Sztejman-Lipowska, Wojciech Dobrowolski, Artur Kocięcki, Chłopiec - Krasnal
Krasnale z Biblioteki -  Jolanta Deszcz-Pudzianowska, Grażyna Jakubecka, Nina Skołuba-Uryga, Anna Świetlicka, Jadwiga Jarmuł, Witold Kopeć, Łukasz Król

 
Reżyseria - Krzysztof Babicki
Muzyka - Janusz Grzywacz
Scenografia i kostiumy - Barbara Wołosiuk
Choreografia - Jacek Tomasik
Światło - Olaf Tryzna
Przygotowanie wokalne - Urszula Plis