W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Pieśń o Rolandzie”

Spektakl „Pieśń o Rolandzie”
Data rozpoczęcia 2012-02-17
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

Na podstawie tekstu opracowanego przez Josepha Bedier'a, w tłumaczeniu Boya Żeleńskiego
Francuzi opanowali już cały kraj, w rękach Saracenów pozostał tylko jeden przyczółek - Saragossa. Oblężeni Maurowie używają podstępu, przekupują jednego z baronów francuskich. Ten, mszcząc się na znienawidzonym Rolandzie, ulubieńcu Karola Wielkiego, zdradza swojego króla i naczelne rycerstwo Francji wystawia na żer ogromnej armii pogan. Francuzi, zaskoczeni w wąwozach, ponoszą okrutną klęskę. Ginie również Roland, który trzebiąc liczną armię przeciwników, walczy do końca.
Historia oprócz podstawowej warstwy „kryminalno-bitewnej” jest jednocześnie pojedynkiem wielkich religii, a faktycznie zderzeniem dwóch mocarstw, gdzie pod przykrywką wiary i wzniosłych słów kryje się chęć zdobycia władzy i materialnych korzyści.
Przedstawienie autorstwa Daniela Arbaczewskiego to spektakl, w którym na scenie spotykają się królowie, obradują dworskie rady, walczą wielkie armie, a wszystko to za sprawą dwóch rąk i jednego aktora.
"Pieśń o Rolandzie" to jednocześnie wielkie widowisko plastyczno-muzyczne. Łukasz Głowacki, autor scenografii, oraz Agnieszka Kołczewska, tworząca na żywo muzykę w spektaklu, razem z grającym na scenie aktorem tworzą nierozłączne trio. Każdy z trzech elementów: plastyka, muzyka oraz gra aktorska są tu tak samo ważne i dają napęd dwóm pozostałym.

*spektakl dla młodzieży i dorosłych- „scena dla dorosłych”

Scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
Projekt scenografii i wykonanie lalek: Łukasz Głowacki
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Kołczewska

Występują:
Roland: Daniel Arbaczewski
Król Karol: Daniel Arbaczewski
Olivier: Daniel Arbaczewski
Ganelon: Daniel Arbaczewski
Biskup Turpin: Daniel Arbaczewski
Król Marsyl: Daniel Arbaczewski
Blakandryn: Daniel Arbaczewski
Posłowie Saraceńscy: Daniel Arbaczewski
Armia saraceńska i francuska: Daniel Arbaczewski
Na bębnach, congach, darabukach, deszczowych kijach i wielu wielu innych dziwnych urządzeniach perkusyjnych gra na żywo Agnieszka Kołczewska.

Bilety:
wtorek - piątek: 15 zł (cena biletu dla grup), niedziela: 20 zł, niedziela + spotkanie z głównym bohaterem (zdjęcia, wywiady, autografy): 25 zł, premiera: 25 zł, koncert: 20 zł

Dział organizacji widowni: tel.  (81) 532 32 25, +48 502 510 837, e-mail: info@teatrandersena.pl
Kasa biletowa: czynna od poniedziałku do czwartku: 8:00- 15:30, w piątek 8:00-17:00
oraz 2 godz. przed wydarzeniem