W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Pippi Långstrump – spektakl przedpremierowy

Spektakl: Pippi Långstrump – spektakl przedpremierowy
Data rozpoczęcia 2021-05-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultury, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł
Kategoria Spektakl

Pippi Långstrump
Astrid Lindgren

TWÓRCY: 

 • Tekst: Astrid Lindgren
 • Reżyseria: Krzysztof Rzączyński
 • Muzyka oryginalna: George Riedel
 • Muzyka do piosenki tytułowej: Jan Johansson
 • Tłumaczenie i teksty piosenek: Katia Czarna
 • Aranżacja i produkcja muzyczna: Michał Kowalski
 • Scenografia i kostiumy: Marta Kuliga
 • Choreografia: Inga Pilchowska
 • Światła: Karolina Gębska
 • Przygotowanie wokalne: Agnieszka Greinert
 • Projekty graficzne: Kamil Filipowski

REALIZATORZY: 

 • Asystentka reżysera: Gabriela Jaskuła
 • Asystent choreografki: Piotr Bublewicz
 • Inspicjent: Arkadiusz Sławek
 • Realizatorzy świateł: Michał Kupczyński
 • Realizatorzy dźwięku: Kamil Błaszczak, Tomasz Nowakowski
 • Zdjęcia: Tomasz Tylus

OBSADA: 

Natalia Sacharczuk - Pippi Långstrump / Łukasz Staniewski – Tommy / Katarzyna Staniewska – Annika / Kinga Matusiak-Lasecka – Annika / Wioletta Tomica - Pani Settergren oraz Pani Långstrump / Gabriela Jaskuła - Nauczycielka / Maryla Wąsiel - Pani Prysselius / Bożena Dragun - Pani Granberg / Konrad Biel - Złodziej Dunder / Piotr Bublewicz - Złodziej Bloom / Kacper Kubiec - Policjant Klang / Bartosz Siwek - Policjant Larsson / Jacek Dragun - Kapitan Långstrump / Adam Organista  - Dyrektor Cyrku oraz Pirat / Bogusław Byrski - Mocny Adolf oraz Pirat / Daniel Lasecki - Uczeń oraz Pirat/ Roma Drozdówna - Sprzedawczyni Słodkości / Ilona Zgiet - Sprzedawczyni Zabawek oraz Piratka.

 

Każdy z nas sięgając do swojego dzieciństwa widzi tę roześmianą dziewczynkę z piegami na twarzy i rudymi warkoczykami. Pippi, szwedzka dziewięciolatka jest ikoną dziecięcego świata pełnego niepohamowanej wolności, skłonności do fantazjowania, przekraczania zakazów i badania granic. Książki o tej dziewczynce stały się jednym z największych bestsellerów wszechczasów przetłumaczonych na pięćdziesiąt języków.

Spektakl będzie opowiadał o przygodach Pippi, która trafia do małego, spokojnego miasteczka i wpuszcza do niego żywiołową, dziecięcą energię.

Pippi robi to na co ma ochotę, czuje swoją siłę, możliwości i marzy o tym, żeby stale coś się działo. Obnaża także hipokryzję ludzi dorosłych, którzy myślą tylko o tym, by dziecko jak najszybciej przemienić w dorosłego formatując je do bliżej nieistniejących ideałów.

Dlatego chcemy, aby ten spektakl bardzo mocno stał po stronie małych ludzi i poszanowania ich indywidualności.

Pippi jest inna niż wszyscy i chce taka być. Bycie taką wprowadza trochę koloru do ułożonej i spokojnej społeczności. Dziewczynka rozbija dotychczasowy ład przystawiając lustro dorosłym i rówieśnikom, by coś im uświadomić.

Tu możemy również doszukać się wątków współczesnych, kiedy na powierzchnię wypływają siły nastawione na brak tolerancji, wrogość wobec innego obcego.

To będzie spektakl dla dzieci i dorosłych, z buntowniczą energią, tryskający humorem, muzyką i śpiewem. Spektakl zabawny, ale również pochylający się nad wrażliwością, mądrością dziecka i jego samotnością w świecie dorosłych.

*Bilety na spektakle przedpremierowe w promocyjnej cenie 30 zł/osoba - do kupienia w serwisie Bilety24.pl lub w kasie teatru czynnej od wtorku do piątku g. 8:30 - 12:00 i na godzinę przed spektaklem.
Bilety na spektakle weekendowe 42 zł / osoba - do kupienia w serwisie Bilety24.pl lub w kasie teatru czynnej od wtorku do piątku g. 8:30 - 12:00 i na godzinę przed spektaklem.
Bilety grupowe 30 zł/osoba i 1 zł opiekun oraz rezerwacje na spektakle grupowe w ciągu tygodnia w Dziale Organizacji Widowni: tel. 502 663 873 lub 691 910 201, e-mail: 

Mecenas Teatru Lubelski Węgiel „Bogdanka” S. A.
Partnerzy Medialni: Polskie Radio Dzieciom, MAIK Agencja Reklamowa
Patroni medialni: Polskie Radio Lublin; Kurier Lubelski, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Centrum, Radio Freee, lubelski.pl, nocowanie.pl, przedszkola.edu.pl, lubelska.tv
Partnerzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Dom Weselny ARTEMIDA, Woda Mineralna BYSTRA, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Piekarnia Kuźmiuk, Cukiernia Williams, Restauracja Zaścianek, Kwiaciarnia „Grasz w Zielone?”
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Szwecji w Polsce Stefan Gullgren
Prawa autorskie do w/w utworu reprezentuje w Polsce Agnecja ADiT – Produced by special arrangement with Nordiska Aps, Copenhagen.