W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Przygody pszczółki Mai"

Spektakl "Przygody pszczółki Mai"
Data rozpoczęcia 2010-10-28
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

Historia znana wszystkim od lat 3 do 103. Mała, nierozważna pszczółka postanawia wyruszyć na pomoc porwanej Królowej… Przyjaźń, lojalność, strach, determinacja, odwaga i miłość.
Podczas niezwykłej przygody Maja poznaje znaczenie tych wszystkich słów, które sprawiają, że staje się dojrzałą i odpowiedzialną pszczołą… Spektakl „Przygody pszczółki Mai” to roztańczony, kolorowy a zarazem mądry musical dla dzieci. Porywająca muzyka Marcina Partyki sprawia, że widowisko tętni rytmem i melodią. Do nich układy choreograficzne stworzyła Paulina Andrzejewska- fundując pełnowymiarową choreografię musicalu najwyższego gatunku. Znana z Teatru Roma w Warszawie, m.in. autorka układów choreograficznych z “Upiora w operze”. Scenografię stworzyła jedna z najwybitniejszych artystek teatru lalek – Eva Farkašova, która przeobraziła scenę teatralną w mikro-świat przyrody i niesamowitych form plastycznych. A w świat pszczół, ważek, biedronek, szerszeni, pająków i innych stworzeń poprowadzi młody reżyser, aktor i artysta kabaretowy Jerzy Jan Połoński - znany lubelskiej publiczności z reżyserii spektakli „Kopciuszek”, „Przecinek i kropka” czy „Pasja Lubelska”.

reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Eva Farkašova
muzyka: Marcin Partyka
choreografia: Paulina Andrzejewska
adaptacja tekstu: Ireneusz Maciejewski
teksty piosenek: Bogusław Byrski
przygotowanie wokalne: Marcelina Paniuta
animacja: Marta Zawieja

Występują: Urszula Pietrzak jako pszczółka Maja
oraz
Bożena Dragun, Roma Drozdówna, Mirella Rogoza-Biel, Violetta Tomica, Dominika Mrozowska, Maria Wasiel, Ilona Zgiet,
Daniel Arbaczewski, Konrada Biel, Bogusław Byrski, Piotr Gajos, Bartosz Siwek.

Bilety: 13 zł (pn-pt), 16 zł (niedziela). Dział organizacji widowni: tel. (0 81) 532 32 25, (0 81) 532 16 28, e-mail: info@teatrandersena.pl
Kasa biletowa: czynna od poniedziałku do piątku: 8.30- 15.30 oraz 2 godz. przed spektaklem.