W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: "Pyza na polskich dróżkach"

Spektakl: "Pyza na polskich dróżkach"
Data rozpoczęcia 2017-04-11
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Spektakl dla widzów od 0 do lat 3 i ich opiekunów / czas trwania: 45min. bez przerwy/

Scenariusz i reż. Daniel Arbaczewski
scenografia: Dariusz Panas
opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Bożena Chrobak
ruch sceniczny: Urszula Pietrzak
 
To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie” mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem.
Wszystko w formie zabawy teatralnej w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać na przebieg i tempo spektaklu.
Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego.
 
Miejsca na spektakl nie są numerowane. Wszyscy widzowie siedzą na scenie, na miękkiej podłodze, razem z aktorami. Przed wejściem na spektakl wszyscy widzowie zdejmują buty.