W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Ranny ptaszek
Data rozpoczęcia 2019-10-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kongresowe U.P. w Lublinie , ul. Akademicka 15
Udział Płatny
Koszt udziału 85 zł
Kategoria Spektakl

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.
On i ona we własnej sypialni… Ale spokojnie, obejdzie się bez ekscesów, przecież to stare dobre małżeństwo. Rutyna, czasem znudzenie i zrzędzenie, dużo zaufania i szacunku, a do tego sporo wykrętów i szukania dziury w całym. Tempo akcji staje się zawrotne, gdy do sypialni tych dwojga wpada przez balkon cuchnący bezdomny.

Reżyser /Dariusz Taraszkiewicz/ zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne, chwilami wręcz nudne, wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się jednak szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. Ranny Ptaszek  skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka; lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze…
W obsadzie: Barbara Bursztynowicz, Włodzimierz Matuszak / Wojciech Wysocki / Leon Charewicz, Tomasz Ciachorowski / Tomasz Błasiak

Bilety w cenie 85 zł. do nabycia:

  • pod nr tel. 504 036 220 
  • Sklep Muzyczny Riff - ul. Lubartowska 11/13, 
  • Księgarnia Książnica - ul. Krakowskie Przedmieście 39
  •  oraz na www.kupbilecik.pl, biletyna.pl