W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Sacred Journey (Święta Podróż)

Spektakl: Sacred Journey (Święta Podróż)
Data rozpoczęcia 2014-09-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Kategoria Spektakl

Sacred Journey (Święta Podróż) na motywach tradycyjnego indyjskiego tańca Bharatanatyam

Ash Mukherjee, urodzony i wychowany w Kalkucie, od najmłodszych lat uczył się klasycznego stylu tańca Bharatanatyam. W wieku trzynastu lat otrzymał nagrodę Najlepszego Tancerza Męskiego przyznawaną przez Layavinyas w Indiach. Od 1998 roku doskonalił swój warsztat w Wielkiej Brytanii, kładąc szczególny nacisk na balet klasyczny. Jako nastolatek zatańczył dla Matki Teresy, a w 2008 roku Michael Jackson wybrał go do tanecznego duetu podczas pokazów O2 w Londynie. Jako solista Ash tańczył w wielu prestiżowych miejscach na świecie, m. in. w w Royal Opera House, Covent Garden, Sadler’s Wells Theatre, Royal Festival Hall London czy New York City Centre na Broadway’u. Ash jest także dyrektorem artystycznym Ash Dance Theatre - Temple Dance for the 21st Century.
Częścią Sacred Journey będą sceny ze spektaklu Krishna’s Waltz do muzyki Fryderyka Chopina Opus 64, celebrujące romantyzm hinduski i polski.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej